19 Styczeń 2016

Petru … nie lej łez!!!

Nie dość, że Adrian Zandberg z Partii Razem obśmiał Ryszarda Petru złośliwym memem i że zaprezentowano dziś projekt ustawy pomagającej frankowiczom, to jeszcze to… Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś ustawę o podatku bankowym!

Ustawa o podatku od niektórych instytucji finansowych – zwanym potocznie podatkiem bankowym – ma na celu pozyskanie dodatkowego źródła dochodów dla budżetu, z których pokrywać się będzie wydatki społeczne. PiS od dłuższego czasu zapowiadał zwiększenie udziału sektora finansowego w finansowaniu wydatków państwa.

Ustawa ma przyczynić się do tego, aby sektor finansowy w większym niż dotychczas stopniu uczestniczył w ponoszeniu obciążeń podatkowych, tak jak ma to miejsce w innych państwach europejskich.

Nowe prawo wejdzie w życie z dniem 1 lutego 2016 r.

Ustawa o podatku bankowym jest zapewne jednym z głównym powodów ataku, jaki przypuściły zachodnie media i lobbyści na nowy polski rząd. Podobnie było na Węgrzech.

Za: http://newsweb.pl/2016/01/15/brawo-polska-zrobila-to-do-czego-nie-chcial-dopuscic-zachod-i-kod-ustawa-bankowa-podpisana/

—————————————–