14 Maj 2016

Audyt potrzebny jest, ale inna sprawa mnie niepokoi. 1.500.000 Polaków deklaruje wyjazd z Polski. Chyba nie bez powodu!? Natomiast co miesiąc np. do Wrocławia przyjeżdża 5.000 Ukraińców. Mają bardzo dobre warunki: studenci bez kwalifikowania ich wiedzy dostają się na studia i dostają stypendia nawet bez wysokich ocen. Państwo płaci za akademik, za wyżywienie i bezpłatne studia. Rodziny z dziećmi mają całkowite utrzymanie – jeśli nie mają pracy.

Rozmawiałam z kobietą z Ukrainy i mówiła, że przyjechała z mężem i 2 dzieci, miasto płaci im za mieszkanie 2-pokojowe, dostają zasiłki (nie mają pracy) i teraz urodziło się trzecie dziecko. A ile takich rodzin jest.

Natomiast dzisiaj rozmawiałam z panem, który w rozmowie z Ukraińcem dowiedział się, że Ukraińcy dostają z automatu 600 zł, po przyjeździe do Polski. Natomiast ten Ukrainiec chyba gdzieś pracuje, bo wynajmuje niezłe mieszkanie. Miasto dopłaca mu do mieszkania 800 zł.

To tylko dwa czy trzy przypadki, ale takie smutne. Polacy wyjeżdżają, a ich miejsca wypełniają Ukraińcy pojedyńczo oraz z rodzinami. Po 10 latach zmieni się skład narodowościowy.W ten sposób kasuje się Polskę.

Przysłała Dorota – 14 maja 2016 r.

—————————————