15 Luty 2017

xr. FrontPageMag

   Bill Kristol, redaktor naczelny „The Weekly Standard”, dopuszcza możliwość stosowania pozakonstytucyjnych metod walki z prezydentem Donaldem Trumpem.

Kristol jeden z czołowych amerykańskich neokonserwatystów, zasugerował na swoim Twitterze po dymisji generała Michaela Flynna ze stanowiska doradcy ds. bezpieczeństwa, że w sytuacji wyczerpania możliwości konstytucyjnych i demokratycznych, w ostateczności stanie po stronie tzw. deep state (popularnego określenia dla połączonych sił tajnych służb i układu przemysłowo-wojskowo-korporacyjnego) przeciwko „państwu Trumpa”.

Kristol jest znany ze swoich kontrowersyjnych stwierdzeń i radykalnej opozycji wobec prezydenta Donalda Trumpa. W trakcie ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, Kristol próbował uruchomić „trzecią kandydaturę” przeciwko Trumpowi i Hillary Clinton.

W ubiegłym tygodniu powiedział, że amerykańksa biała klasa robotnicza powinna być zastąpiona przez imigrantów, gdyż jej reprezentanci popadli w dekadencję i lenistwo. Kristol zwrócił się do Charles’a Murraya w następujących słowach podczas konferencji zorganizowanej przez American Enterprise Institute – Jeśli mam być całkowicie szczery, jeśli rzeczy mają się tak źle z białą klasą robotniczą, nie chciałbyś pozyskać nowych Amerykanów?

Zanim przeszedł do omawiania swojej teorii zastąpienia białych „nowymi Amerykanami”, Kristol wyraził nadzieję, że jego słowa nie zostaną nagrane, bo wówczas cała moja przyszłość się zawali.

kresy.pl / twitter.com / dailycaller.com

Za: http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/czolowy-neokonserwatysta-wzywa-do-zamachu-stanu-video-

—————————————————-