16 Luty 2017

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Krzysztof Szczerski, zapowiedział, że prezydent Andrzej Duda spotka się w lutym w Monachium z senatorem Johnem McCainem, przedstawicielem frakcji neokonserwatywnych „jastrzębi” prących do wojny z Rosją i jawnie sabotujących prezydenturę Donalda Trumpa.

Po tym panelu dyskusyjnym panowie umówili się na rozmowę w cztery oczy. W kontekście amerykańskim może to być najważniejsza rozmowa. (…) McCain tworzy siatkę bezpieczeństwa w otoczeniu Trumpa, jeśli chodzi o nasze interesy.Rozmowa z nim może być interesująca – stwierdził Szczerski.

W ciągu pierwszych tygodni prezydentury Donalda Trumpa jego przeciwnicy spośród elit USA kontynuują zmasowaną akcję dyskredytowania go w oczach społeczeństwa. Pierwszym poważnym ciosem dla nowej administracji było wymuszenie rezygnacji doradcy ds. bezpieczeństwa, Michaela Flynna, po nagonce medialnej sugerującej jego kontakty z ambasadorem Rosji jeszcze w trakcie trwania kampanii wyborczej.

(Na podst. wPotylice.pl)

Komentarz Redakcji: Podczas frakcyjnej „wojny domowej”, jaka rozgorzała w amerykańskim establishmencie, zamiast przyjąć postawę wyczekującą polski rząd jawnie opowiada się za frakcją antyprezydencką, najwyraźniej przekonany o jej niechybnym zwycięstwie… Tak jak przekonany był o niechybnym zwycięstwie Hillary Clinton w wyborach. Czy opowiedzenie się przeciwko Trumpowi będzie gwoździem do trumny polskojęzycznych atlantystów i neokonserwatystów.

Za: http://xportal.pl/?p=28436

—————————————————-