19 Kwiecień 2017

Ochroniarze wyprowadzają ze sceny aktywistki Femen, które próbowały zerwać wystąpienie Marine Le Pen

Dwie półnagie aktywistki organizacji Femen próbowały przedostać się na scenę sali koncertowej w Paryżu podczas wystąpienia liderki partii Front Narodowy, kandydatki we francuskich wyborach prezydenckich Marine Le Pen – podaje telewizja BFMTV.

Według danych telewizji incydent miał miejsce w poniedziałek wieczorem na północnym wschodzie Paryża. Kobieta z nagą piersią, na której były wypisane hasła, wdarła się na scenę z bukietem w ręku. Ochrona Frontu Narodowego niezwłocznie ją wyprowadziła. Nieco później inna kobieta próbowała powtórzyć akcję, ale również została wydalona z sali.

 

Jak podaje telewizja, Le Pen ironicznie zareagowała na akcję feministek. Podkreśliła, że działania Femen świadczą o „całkowitym przesunięciu wartości” i nazwała siebie „jedyną kobietą, która broni kobiety”.

Podkreślono, że jednocześnie na zewnątrz sali koncertowej odbywała się manifestacja, w której wzięło udział około 400 osób. Policja użyła gazu łzawiącego do jej rozpędzenia.

Aktywistki z organizacji Femen zarejestrowanej we Francji w 2012 roku przygotowują epatujące akcje topless na całym świecie. Jej filie pojawiły się w szeregu innych państw. 

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201704185279132-Femen-topless-Marine-Le-Pen/

——————————–