20 Kwiecień 2017

Asad w wywiadzie na wyłączność dla Sputnika

Syria skierowała do ONZ list z prośbą o przysłanie delegacji, która sprawdzi prawdziwość informacji ws. ataku chemicznego w mieście Chan Szajchun, na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi – powiedział prezydent Syrii w wywiadzie dla Sputnika.

 — Eksperci, którzy przyjadą do Chan Szajchun przekonają się, że wszystkie zapewnienia nt. ataku chemicznego były kłamstwem — powiedział Baszar al-Asad.

Nowa wiadomość

 • 19:01

   Asad: gdyby miał miejsce wyciek gazu lub atak – to jak miasto mogłoby żyć zwykłym życiem?

  Przypomniał, że na udostępnionych kadrach widać, jak ofiarom po rzekomym ataku chemicznym udzielają pomocy ludzie bez jakichkolwiek środków ochronnych.

 • 18:54

   Nagrania wideo z wydarzeń w Chan Szajchun, wykonane przez Białe Hełmy, są całkowicie sprzeczne z wersją o użyciu tam sarinu.

   – Wszystko, co widzieliście na fotografiach i nagraniach wideo przypomina to, co widzimy już od roku czy dwóch lat w materiałach Białych Hełmów. – powiedział prezydent Syrii.

  Prezydent Syrii Baszar Asad w czasie wywiadu z Dmitrijem Kisieliowym

  Asad: Ataku chemicznego w Chan Szejkun nie było, to prowokacja

  Według słów prezydenta Syrii prowokacja była potrzebna do usprawiedliwienia ataku na bazę lotniczą Szajrat.

  Czytaj więcej

 • 18:26 

  Asad: Eksperci, którzy przyjadą do Chan Szajchun przekonają się, że wszystkie zapewnienia nt. ataku chemicznego były kłamstwem

   – Przecież jeśli przyjadą eksperci, to odkryją, że wszystkie ich opowieści o tym, co się stało w Chan Szejkun i ich atak na bazę lotniczą Szajrat były kłamstwem. Właśnie dlatego nikogo nie wysyłają. Jedyne kontakty, które o ile rozumiem są obecnie utrzymywane, to kontakty między Rosją i być może kilkoma państwami w celu organizacji wizyty delegacji ekspertów. Do tej pory nie mamy żadnych pozytywnych wiadomości o tym, czy przyjadą czy nie, – powiedział prezydent Syrii.

 • 8:17

  Syria skierowała do ONZ list z prośbą o przysłanie delegacji, która sprawdzi prawdziwość informacji ws. ataku chemicznego w mieście Chan Szajchun

   – Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi – powiedział prezydent Syrii w wywiadzie dla Sputnika.

  Asad w wywiadzie na wyłączność dla Sputnika

  Asad prosi ONZ o przysłanie delegacji,która przeprowadzi dochodzenie ws. ataku chemicznego

  Odpowiedzi ONZ na prośbę Syrii o przysłaniu delegacji ws. ataku chemicznego w Chan Szajchun nie ma, powiedział prezydent Syrii w wywiadzie dla Sputnika.

  —————————————–

  Komentarze:

  Iwona Maria
  Organizacja do spraw Zakazu Broni Chemicznej (OPCW), opowiedziała się przeciw międzynarodowemu śledztwu w sprawie ataku chemicznego w Idlib.
  —————————
   
  Iwona Maria
  Dlaczego? Nawet do pobrania próbek skażenia nie każdy jest upoważniony 😉

   —————————
  Pan Sułek
  Iwona Maria
  Bo jeszcze by coś odkryli, i byłby problem…
  —————————
   Iwona Maria
  Pan Sułek -Mam niejakie podejrzenia. Ktoś, kto wskazuje winnego i równocześnie ukrywa dowody jego winy (utajnia) i nie chce przeprowadzenia śledztwa?
  Dziwne, to co nieco?
  —————————
   Apolonia Bąk ·
  “Przecież jeśli przyjadą eksperci, to odkryją, że wszystkie ich opowieści o tym, co się stało w Chan Szejkun i ich atak na bazę lotniczą Szajrat były kłamstwem” – czyli albo błąd w tłumaczeniu albo kłamstwo w sprawie odpalenia tomahawków na bazę lotniczą?
  —————————
  ——————————