17 Maj 2017

Chiny i Białoruś postanowiły utworzyć stałą grupę do walki z kolorowymi rewolucjami i terroryzmem – poinformowała BiełTA w tytule swego komunikatu. Z tekstu komunikatu wynika, że chodzi też o walkę z separatyzmami i religijnymi ekstremizmami. Uzgodnienie takie nastąpiło na pekińskim Forum Pasa i Szlaku.

Wybranie do tytułu komunikatu akurat kolorowych rewolucji i terroryzmu może być interpretowane jako pewnego rodzaju zrównanie tych zagrożeń, a może nawet uznanie kolorowych rewolucji za większe zagrożenie dla światowego pokoju niż terroryzm, skoro wymieniono je na pierwszym miejscu.

Potencjały Chin i Białorusi różnią się ogromnie, jednakowoż w walce z kolorowymi rewolucjami Białoruś wydaje się być państwem o największych w świecie osiągnięciach. Może więc jest tak, że Chiny dają potencjał a Białoruś know-how. Zainteresowanych tematem odsyłam do publikacji po angielsku(link zewnętrzny), bądź po rosyjsku(link zewnętrzny).

Podczas jednego ze spotkań Forum Pasa i Szlaku prezydent Łukaszenka wypowiedział się też krytycznie o pracy ONZ w porównaniu z Forum. Z uznaniem podkreślił (1:04-1:13(link zewnętrzny)), że w Forum uczestniczyli przedstawiciele ponad stu państw z całego świata i nikt w Pekinie czasu nie tracił (2:31-2:41(link zewnętrzny)), jak to bywa często w ONZ, gdzie przyjeżdża się, nie wiadomo po co, i wyjeżdża, nie wiadomo z czym.

Na koniec zainteresowanym polecam piękne filmiki agencji BiełTA:
1) Z okrągłego stołu głów państw (3:15(link zewnętrzny)). W czasie np. 2:12 zobaczymy też naszą panią premier:

forum-1.jpg
2) Z przyjęcia wydanego przez prezydenta Xi Jinpinga (1:28(link zewnętrzny)). W czasie 0:27 zobaczyć możemy jak bardzo wyrósł Kola:
forum-2.jpg

Piotr Badura

(1953) Ślązak z dziada pradziada, ducha polskiego, z wielką sympatią do Niemiec. W latach 1989-2014 wydawał i redagował lokalne czasopismo “Beczka” (działalność non-profit) we wsi Brynica w gminie Łubniany.

Za: http://www.prawica.net/7458

—————————————————