18 Maj 2017

Deir Az-Zaur

Współpraca Syrii i Iraku w walce z ugrupowaniem PI z dnia na dzień zacieśnia się, powiedział w wywiadzie dla RIA Novosti szef wydziału politycznego armii Syrii pułkownik Osama Haddur.

Irak w lutym 2017 roku na mocy umowy z Damaszkiem dokonał nalotów na pozycje PI na terytorium Syrii. Strony wyraziły gotowość do zacieśnienia współpracy w celu oczyszczenia wspólnej granicy z terrorystów.

 „Ta współpraca i koordynacja zacieśnia się z dnia na dzień i już mamy wiele pozytywnych wyników. Mamy nadzieję na dalsze sukcesy i wierzymy, że ta współpraca będzie kontynuowana i będzie zacieśniać się w przyszłości” — powiedział Haddur.

Według niego rozszerzenie współpracy między dwoma krajami jest w interesie zarówno obu armii, jak i obu narodów. „Jesteśmy w stałym kontakcie i koordynacja odbywa się na najwyższym poziomie” — powiedział pułkownik.

„Każde zwycięstwo irackiej armii w wojnie z terroryzmem jest zwycięstwem, które bezpośrednio służy interesom syryjskiej armii i odwrotnie” — dodał Haddur.

Arabska stacja telewizyjna „Al-Majadin” w środę, powołując się na własne źródła, poinformowała, że ​​Irak jest za rozszerzeniem współpracy z Syrią, Iranem i Federacją Rosyjską w ramach centrum ds. wymiany informacji wywiadowczej o terrorystach. Centrum zostało założone przez te kraje w 2015 roku w Bagdadzie.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201705185485000-sputnik-irak-syria-wspolpraca/

————————————————–