18 Maj 2017

Szanowni Państwo,

w zeszłym tygodniu prosiłam Państwa o podpisanie petycji w obronie preadopcyjnego ośrodka TULI LULI. Bardzo dziękujemy za wszystkie podpisy!!! Państwa zaangażowanie w tę sprawę tylko potwierdza fakt, że ten ośrodek musi istnieć i pomagać porzuconym dzieciom. I mam dobrą wiadomość!

Po tym, jak petycja nabrała rozpędu, jej adresat, p. Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi zapowiedziała na swoim profilu na Facebooku:Uspokajam. Na pewno będą dodatkowe środki na współpracę z Tuli Luli. Najlepsza opieka musi kosztować, porozmawiamy o kosztach, znajdziemy rozwiązanie“.

Ta zapowiedź bardzo cieszy, ale spokojni będziemy dopiero wtedy, gdy będziemy mieć pewność, że została ona zrealizowana. Dlatego zachęcam Państwa do podpisania petycji, jeśli jeszcze Państwo tego nie zrobili oraz do zaproszenia do dołączenia do niej Państwa znajomych:

http://www.citizengo.org/pl/63405-dla-dobra-dzieci-ktore-potrzebuja-szczegolnej-ochrony-i-pomocy-ze-strony-doroslych-srodowiska

Przypomnę, że Fundacja Gajusz pisze: “ośrodkowi grozi zamknięcie! Nie jest ono umotywowane ani dobrem dziecka, ani oszczędnościami. Jako jedną z przyczyn takiego działania podaje się wysokie miesięczne koszty utrzymania niemowlęcia w TULI LULI. Tymczasem nie powinno się rozpatrywać w tym przypadku kosztów miesięcznych, a rzeczywiste – bowiem podopieczni TULI LULI trafiają do rodzin adopcyjnych w wyjątkowo ekspresowym tempie – średnio po 3 miesiącach. A to oznacza, że średni koszt ich utrzymania w ośrodku jest niższy.”

http://www.citizengo.org/pl/63405-dla-dobra-dzieci-ktore-potrzebuja-szczegolnej-ochrony-i-pomocy-ze-strony-doroslych-srodowiska

Warto dodać, że to jedyny ośrodek w regionie, który jest przystosowany do opieki nad dziećmi do 7 roku życia, ale – mimo to – “po kilku miesiącach pojawił się kryzys – łódzkie niemowlęta przestały być kierowane do TULI LULI – zamiast tego trafiają do Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi, co jest niezgodne z prawem, gdyż mogą tam być umieszczane wyłącznie dzieci powyżej 7 lat.
Doszło do sytuacji, w której co 4 dni MOPS łamie prawo, kierując małe noworodki do domu dziecka.” – piszą autorzy.

Warto podpisać petycję, a jeśli już to Państwo uczynili, zaprośmy do podpisania przyjaciół i znajomych, wyślijmy link do petycji na znane nam listy mailowe, udostępnijmy na portalach społecznościowych.

http://www.citizengo.org/pl/63405-dla-dobra-dzieci-ktore-potrzebuja-szczegolnej-ochrony-i-pomocy-ze-strony-doroslych-srodowiska

Zapowiedź Pani Prezydent bardzo cieszy, ale petycja będzie otwarta do czasu, gdy ośrodek zostanie realnie uratowany. Dziękuję Państwu za pomoc w tej sprawie!

Pozdrawiam serdecznie,

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Dyrektor CitizenGO Polska

—————————————————