13 Wrzesień 2017

Ponad 20 cywilów zginęło w nalocie sił powietrznych koalicji międzynarodowej pod wodzą USA w mieście Rakka i na przedmieściach Dajr az-Zaur – poinformowała w środę syryjska agencja informacyjna SANA, powołując się na świadków.

Lokalni mieszkańcy twierdzą, że bomby spadły na budynek mieszkalny, w wyniku czego zginęło co najmniej 11 osób, głównie kobiety i dzieci. Ponadto 11-osobowa rodzina została zabita w nalocie na wioskę Sahabat na północy prowincji Dajr az-Zaur.

Lotnictwo koalicji międzynarodowej wspiera w Rakce i Dajr az-Zaur ofensywę kurdyjsko-arabskich oddziałów Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF) przeciwko Państwu Islamskiemu [z tym że w tych nalotach nie zginął żaden bojownik PI, przynajmniej żadna agencja tego nie podała, ani nawet zachodnie media też nie podały]. Damaszek twierdzi, że koalicja działa bez zgody władz Syrii…

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201709136271841-sputnik-syria-koalicja-usa/

———————————————————–

Komentarz PRP: ONZ o tym milczy, tak jak i inne tzw. organizacje światowe “broniące praw człowieka” – nie interweniują … a już tyle razy ta tzw. “koalicja” się pomyliła i zbombardowała ludność cywilną.

Te wszystkie światowe organizacje włącznie z ONZ-tem, były tworzone przez tych samych globalistów-syjonistów, którzy stworzyli ISIS i inne odłamy z al-Kaidą na czele, by się ukryć za ich “plecami” i walczyć w tworzeniu wielkiego Izraela od Nilu do Eufratu – tylko o to w tej wojnie chodzi…