3 Październik 2017

 

 

Papież Franciszek założył na rękę opaskę jednego z uchodźców. Zrobił to po to, aby wyrazić solidarność z ludźmi, którzy przeżyli wojnę. Z ludźmi, którzy wiele ryzykują przedostając się do Europy z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Sytuacja miała miejsce w centrum dla azylantów w Bolonii. Schronienie w tym ośrodku znalazło ok. 1000 ludzi.

 Podczas wizyty papieża Franciszka w centrum dla azylantów w Bolonii, jeden z Afrykańczyków podarował mu identyfikator. Papież założył go na znak solidarności z poszkodowanymi ludźmi. Chciał również w ten sposób przypomnieć o chrześcijańskich postawach, które jego zdaniem każdy powinien przejawiać.

Papież potępił również takie osoby, które oceniają i obawiają się tych, których wcale nie znają.

„Wielu ludzi, którzy was nie znają, boją się was. Z tego powodu uważają, że mają prawo was osądzać w sposób zimny i surowy” – powiedział papież Franciszek.

„Jeżeli patrzymy na sąsiadów bez litości, ryzykujemy, że nawet Bóg będzie na nas patrzył bez litości” – dodał.

Papież jest zdania, że uchodźców nie należy się bać. Nie należy ich oceniać. Trzeba im pomagać i nie traktować jak wrogów.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Za: https://wrealu24.pl/papiez-franciszek-oszalal-to-zrobil-wierni-wsciekli-to-ma-byc-glowa-kosciola/

——————————————–

Komentarz:

Kazimierz Jodkowski ·

Profesor w firmie Uniwersytet Zielonogórski

Niestety, on nie oszalał. Papież Franciszek to największy sukces zaplanowanego przez Gramsciego “marszu przez instytucje”. Komuniści stopniowo opanowali rozmaite stanowiska, nawet premierów i prezydentów. A teraz od paru lat trzymają w swoich łapach Watykan. I z tego nie ma wyjścia. Niektórzy sądzą, że wystarczy przeczekać, będzie następny papież, to będzie normalnie. Ale nic z tego. Franciszek został wybrany przez lewackie  [syjonistyczne – ad] kolegium kardynalskie, usuwa z niego ostatnie pozostałości konserwatystów i mianuje nowych lewaków. Kościół rzymsko-katolicki został stracony dla chrześcijaństwa i cywilizacji europejskiej, która z chrześcijaństwa wyrosła. Im prędzej to zrozumiemy, tym lepiej. Pozbądźmy się złudzeń co do religii katolickiej. To forpoczta lewactwa.

———————————————————-