13 Listopad 2017

W ostatnim czasie relacje polsko-ukraińskie uległy znacznemu pogorszeniu. Główną przyczyną są historyczne zaszłości i coraz większe gloryfikowanie UPA przez Ukraińców. Polscy patrioci coraz częściej krytykują polskie władze za ustępstwa wobec władz ukraińskich.

Teraz ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski wskazał kolejny, żenujący przejaw uległości względem Ukraińców. „Przykre, a nawet szokujące” – pisze duchowny.

 Dzień przed uroczystymi obchodami Święta Niepodległości minister obrony narodowej odsłonił na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie tablice a nazwami dwudziestu wsi i miasteczek na Wołyniu i Lubelszczyźnie oraz w Małopolsce Wschodniej, które stawiły opór napastnikom z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Armii Powstańczej – przypomina Isakowicz-Zaleski.

Duchowny dodaje, że zamontowanie tablic było efektem długoletnich zabiegów rodzin ofiar UPA, a także organizacji kresowych i patriotycznych.

Okazuje się, że tablice upamiętniające ofiary UPA wywołały ogromne kontrowersje! Dzień przed uroczystym odsłonięciem na jednej z tablic zniknęła nazwa „Birczy na Podkarpaciu, która w latach 1945 i 1946 została  trzykrotnie obroniona przez polskich żołnierzy”.

Ministerstwo Obrony Narodowej i Kancelaria Prezydenta RP nie odpowiedziała na pytania dziennikarzy dlaczego doszło do tej hańbiącej podmiany tablic. Jak twierdzi Isakowicz-Zaleski – przyczyną takiej reakcji jest prawdopodobnie presja strony ukraińskiej, a zwłaszcza Wołodymyra Wiatrowycza, szefa IPN w Kijowie.

Przykre, a nawet szokujące, jest podmienianie nowo zamontowanych tablic w Warszawie, tylko dlatego, że jakiemuś zwolennikowi Bandery w Kijowie to się nie podoba. Jest to uderzenie w polską suwerenności. Tym bardziej, że stało się to w dniach, w których słowa „niepodległość” i „patriotyzm” odmieniane są przez wszystkie przypadki” – puentuje duchowny.

Zobacz obraz na TwitterzeZobacz obraz na Twitterze

Niebywała sytuacja w W-wie! Z odsłoniętych wczoraj tablic przez@MON_GOV_PL@Macierewicz_A upamięt. samoobronę przed OUN-UPA, zniknęła nazwa Birczy, która obroniła się 3. razy w 1946. Szok! Stało się to pod presją władz UA i @prezydentpl@AndrzejDudahttps://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1962369430710177&id=100008114164039&pnref=story 

Za: https://wrealu24.pl/totalna-kompromitacja-rzadu-prawa-i-sprawiedliwosci-macierewicz-ma-ogromny-powod-do-wstydu/

——————————————————–