6 Grudzień 2017

Najważniejszą listopadową nowością z KRLD jest oczywiście udane odpalenie rakiety Hwasong-15. Jest to nowa konstrukcja. W stosunku do poprzedniczki (Hwasong-14) ma mocno zmieniony system napędowy i nową wyrzutnię. Na temat Hwasong-15 napisano wystarczająco dużo, bym ja już nie pisał. Zajmę się więc tylko jednym elementem, czyli wyrzutnią.

list-1.jpg

Wyrzutnia to nowe rozwiązanie, północnokoreańskiego autorstwa. Jest ona północnokoreańska do ostatniej śrubki. To ważne. Gdyby choć jedną śrubkę trzeba było importować, to na sto procent jankesi przeforsowaliby objęcie tej śrubki sankcjami. Z perspektywy czasu widać, jak daleko w przód patrzał Prezydent Kim Il Sung, formułując ideę dżucze.

Jeśli wyrzutnia jest do ostatniej śrubki północnokoreańska, to w szczególności północnokoreańskie są opony, a trochę ich potrzeba, bo platforma wyrzutni ma 9 osi. Szanowny Przywódca odwiedził fabrykę, która te opony wyprodukowała (Amnokgang Tire Factory), by podziękować ich twórcom. Był bardzo ucieszony, widząc jak wiele tych opon czeka tam już na następne wyrzutnie:

list-2.jpg

Warto tu dodać, że takie opony, to nie masówka, którą potrafi robić wiele państw (w tym Polska). To są opony wyższej klasy. Nie każdy potrafi je wyprodukować. Nasz kraj zapewne nie potrafi.

Piszę o tych oponach także z innego powodu. Amnokgang Tire Factory robi też bardziej zwyczajne opony i ma to znaczenie. W listopadzie Szanowny Przywódca odwiedził też fabrykę traktorów, która właśnie rozpoczęła seryjną produkcję nowego traktora:

list-3.jpg

Jeden z traktorów nawet osobiście przetestował. Szanowny Przywódca odwiedził też fabrykę ciężarówek, która właśnie rozpoczęła seryjną produkcję nowych pięciotonowych ciężarówek w różnych wersjach:

list-4.jpg

Z prawego zdjęcia widzimy, że fabryka produkuje nie tylko ciężarówki, ale też bardziej zaawansowane pojazdy (ten pomarańczowy to chyba wozidło sztywnoramowe). Zainteresowanym szczegółami na temat obu fabryk polecam artykuły (po polsku) o traktorach(link zewnętrzny) i o ciężarówkach(link zewnętrzny).

Zarówno fabryka traktorów, jak i fabryka ciężarówek, będą potrzebować wielu opon. Dostaną je zapewne z Amnokgang Tire Factory. W KRLD takie sprawy są precyzyjnie zaplanowane. Nie sposób więc uwierzyć, że nie zaplanowano sposobu tankowania traktorów i ciężarówek.

KRLD wiedziała, że sankcje odetną ją od importu paliw. Musiała więc przygotować jakieś rozwiązanie. Nie wykluczam, że KRLD chce produkować dżucze-paliwa, czyli paliwa silnikowe z węgla. Zrobiłem już kiedyś taką sugestię na Prawicy.net, ale chyba nie spodobała się ona naszemu Gospodarzowi. Wrócę więc do niej w oddzielnym materiale.

W ostatnich dniach listopada słynna pjongjańska fabryka jedwabiu poinformowała o wykonaniu rocznego planu. W grudniu będą produkować ponad plan. Otumanieni jankeską propagandą gotowi pomyśleć, że ta wydajna praca to wynik groźby kary śmierci za niewykonanie planu. Tak nie jest. W północnokoreańskich fabrykach nie pracują obciągnięte skórą szkielety z przerażeniem w oczach. W fabryce jedwabiu pracują zwyczajne kobiety, które nawet w czasie pracy znajdują chwile na pogaduchy typu: No i jak tam było na twoim przyjęciu urodzinowym:

list-5.jpg

Jak jest możliwe, że przy tak niewyśrubowanym tempie pracy można roczny plan wykonać do końca listopada? Wiąże się to z ustalaniem norm pracy. W KRLD ci, którzy ustalają normy pracy, muszą na kilka dni udać się do zakładu, dla którego ustalają normy, stanąć na stanowisku pracy i osobiście wykonać z czubem tę normę, którą proponują. Dzięki temu pracownicy nie muszą potem wypruwać sobie żył, by wykonać normę, a nawet mogą bez nadzwyczajnego wysiłku zrobić więcej niż norma.

W końcu listopada odbyło się w Pjongjangu (na Wyspie Uczonych) sympozjum poświęcone eksploracji kosmosu. Jego uczestnicy przygotowali 280 cennych artykułów (wystąpień). Warto tu przypomnieć, że KRLD wynosi w kosmos własne satelity, własnymi rakietami. Nas nie stać ani na rakiety, ani na satelity. Zainteresowanym polecam krótki filmik (1:38(link zewnętrzny)) z otwarcia sympozjum.

Aby za bardzo nie wydłużać relacji z listopada, proponuję jeszcze na koniec film o Głównej Klinice Okulistycznej Ryugyong. Klinikę uruchomiono wprawdzie w ubiegłym roku, ale filmiki w wersji angielskiej(link zewnętrzny) i rosyjskiej(link zewnętrzny) są z końca listopada.

Piotr Badura

Za: http://www.prawica.net/9174

—————————————————–