3 Luty 2018

 

Wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak zwrócił uwagę na generalne milczenie polskich biskupów w obliczu oszczerstw i kłamstw historycznych formułowanych pod adresem Polaków.

Bosak w swoim wpisie na Twitterze zadał kilka istotnych pytań polskiemi episkopatowi.

==================================

 Czy któryś z naszych pasterzy zabierał głos w trwającym sporze o dobre imię Polski i politykę historyczną? Czy przypomniał wkład duchownych i zakonów w pomaganie i ukrywanie Żydów? Czy potępił izraelski egoizm narodowy, nacjonalizm sprzeczny z „wartościami judeochrześcijańskimi”?
 ==================================

Jednym z najaktywniejszych polskich duchownych w tej kwestii jest niewątpliwie ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

 

PAŃSTWO POLSKIE ZACHOWUJE SIĘ JAK REPUBLIKA BANANOWA?

Silne media wywierają realną presję na władze
Zobacz obraz na Twitterze

Zobacz obraz na Twitterze
==================================
 Dziś @rzeczpospolita bez żadnego komentarza powiela kłamstwo Efraima Zuroffa z Centrum Sz. Wiesenthala: “Armia Krajowa w wielu przypadkach Żydów zabijała”. To pokazuje jak jest potrzebna. @ipngovpl @dziejepl @WBH_2016 @JHIInstytut @IsraelinPoland @polinmuseum @PCh24pl
 ==================================
 Presja wywierana przez niektórych polityków na przypomina czasy PRL i ZSRR. Oby @AndrzejDuda nie uległ ani tej presji, ani podszeptom np. @AndZyberto czy Przemysław Żurawski vel Grajewski. Czas na prawdę! @prezydentpl @PL1918 @dziejepl @WBH_2016 @KSzczerski @ipngovpl
 ==================================
 Skandaliczna hipokryzja . Po pierwsze, traktują jako swoje dominium. Po drugie, mataczą ws ludobójstwa Ormian w czy ludobójstwa Polaków i Żydów na . Że nie wspomnę o ludobójstwie Indian na swojej ziemi. @dziejepl @WBH_2016 @MSZ_RP @PCh24pl @Tysol https://twitter.com/St_Janecki/status/958842642825203712 
 ==================================

Inni księża również nie pozostają bierni.

 Pewnego dnia obudzę się w Polsce, w której popierający rządzących i popierający opozycję WSPÓLNIE w chwili kryzysu zewnętrznego, będą bronili interesu Narodu Polskiego. Mówię Wam, stanie się tak ;-).
 ==================================

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki wygłosił oświadczenie w sprawie trwającego kryzysu wokół nowelizacji ustawyo IPN.

Morawiecki oświadczył: Polska była pierwszą ofiarą III Rzeszy. Śmierć i cierpienie w obozach koncentracyjnych były wspólnym doświadczeniem Żydów, Polaków i innych narodów. Chcemy walczyć z kłamstwem oświęcimskim w każdej jego postaci. Obozy, w których wymordowano miliony Żydów, nie były polskie.

Premier odnosząc się bezpośrednio do zarzutów, jakie strona izraelska wysnuwa w trakcie konfliktu stwierdził: „Nigdy nie będziemy ograniczać wolności debaty o Holokauście”. Morawiecki przypomniał także, że polskie prawo od lat ściga za negowanie Holokaustu. Podkreślił, że podobne do polskiej ustawy o IPN rozwiązania obowiązują już w innych krajach. Podkreślił, że kłamstwo oświęcimskie polega także na umniejszaniu roli prawdziwych sprawców Holokaustu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kompleks Izraela

Kresy.pl / Twitter

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/bosak-pyta-biskupow-dlaczego-milcza-obliczu-antypolonizmu/

—————————————————