12 Luty 2018

Przywódca Islamskiej Republiki Iranu ajatollah Ali Chamenei scharakteryzował USA jako rozsadnik terroryzmu, w tym tzw. Państwa Islamskiego, podkreślając, że władze Stanów Zjednoczonych są jeszcze bardziej barbarzyńskie, niż ISIS.

„Widzieliście barbarzyństwo ISIS? Władze USA są jeszcze bardziej barbarzyńskie. Reżim Stanów Zjednoczonych to właśnie ten system, który stworzył ISIS i podobne ugrupowania. Obecny prezydent USA wspomniał o tym podczas swojej kampanii prezydenckiej, formułując ten zarzut wobec demokratów i miał on wtedy rację. Istnieją dokumenty i dowody, które potwierdzają jego zarzuty” – powiedział ajatollah podczas czwartkowego spotkania z dowódcami irańskich Sił Powietrznych.

„Sprzeciw wobec ciemiężeniu i korupcji na poziomie międzynarodowym oraz demaskowanie ich – jest to jedno z głównych zadań politycznych Islamskiej Republiki. Obecnie największym ciemiężycielem i bezlitosnym państwem na świecie są władze USA, które są nawet bardziej barbarzyńskie niż ISIS” – podkreślał Najwyższy Przywódca Iranu.

„USA są jeszcze gorsze, niż ISIS. Reżim USA to ten sam system, który stworzył Państwo Islamskie, sprzyjał jego zbrodniom, co zresztą on sam przyznaje” – zaznaczał ajatollah Ali Chamenei.

(Na podstawie Fars News)