12 Luty 2018

Trypolis oskarżył Ankarę o wspieranie terrorystów w Libii.

Przewodniczący libijskiej Izby Reprezentantów (parlamentu) Aqil Saleh uważa, że Turcja wspiera terrorystów w Libii.

Eksplozje samochodów-pułapek w Libii
 Eksplozje samochodów-pułapek w Libii

 W styczniu dwa samochody pułapki w odstępie 30 minut eksplodowały w pobliżu największego meczetu w libijskim mieście Bengazi w momencie, gdy wierzący wychodzili po modlitwach. Zginęło ponad 40 osób, a 80 zostało rannych. W ubiegły piątek celem terrorystów również stał się meczet w Bengazi. W wybuchu bomby wewnątrz kompleksu modlitewnego zginęły dwie osoby, a dziesiątki zostały ranne.

„Za nimi (zamachami w Bengazi) stoją organizacje terrorystyczne przy wsparciu, niestety, obcych krajów, przy wsparciu Turcji” — powiedział polityk w wywiadzie dla RIA Novosti.

Jako dowód swoich słów przewodniczący parlamentu wspomniał o zatrzymaniu przez Straż Przybrzeżną Grecji statku z materiałami wybuchowymi, który według niego podążał z „Turcji do Misraty”.

Grecka Straż Przybrzeżna 6 stycznia zatrzymała statek Andromeda pod banderą Tanzanii, który przewoził materiały wybuchowe z Turcji do Libii. Statek został zatrzymany w celu kontroli i eskortowany do portu w Heraklionie na Krecie. Podczas kontroli potwierdzono, że w 29 pojemnikach znajdowały się materiały wybuchowe, detonatory i inny sprzęt.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201802127330939-sputnik-turcja-libia-terroryzm/

————————————————-