8 Kwiecień 2018

1) Amerykanie zamierzają przeprowadzić atak na Syrię?

Prezydent USA Donald Trump oświadczył dziś, że prezydent Syrii Baszar el-Asad słono zapłaci za atak chemiczny, jakoby przeprowadzony przez jego wojska w mieście Duma. Nazwał również syryjskiego przywódcę „zwierzęciem” oraz oskarżył Rosję i Iran o wspieranie go.

„Wielu zginęło, w tym kobiety i dzieci, w bezmyślnym ataku CHEMICZNYM w Syrii. Miejsce okrucieństwa jest zablokowane i otoczone przez wojsko syryjskie, powodując, że jest całkowicie niedostępne dla świata zewnętrznego. Prezydent (Władimir) Putin, Rosja oraz Iran odpowiadają za wspieranie Asada. (Asad) Słono za to zapłaci” – napisał Trump na Twitterze.

===================================

2) Organizacja Syrian American Medical Society oskarżyła wojska syryjskie o użycie broni chemicznej

Organizacja Syrian American Medical Society (SAMS) oskarżyła syryjskie władze o atak chemiczny na szpital we Wschodniej Gucie, w którym miało zginąć co najmniej 41 osób. Do ataku chemicznego miało dojść w sobotę w nocy w mieście Duma we Wschodniej Dumie.

Do decydującej rozprawy ze Wschodnią Gutą, enklawą leżącą na północny-wschód od Damaszku, która wciąż pozostawała w rękach dżihadystów, syryjskie siły rządowe przystąpiły 18 lutego i w następstwie ciężkich i krwawych walk, które trwały z górą miesiąc, zajęły ok. 90% jej powierzchni. Dżihadyści utrzymali się jedynie w dwóch niewielkich „kotłach”.

W rezultacie w rękach bojowników ugrupowania Dżejsz Al-Islam pozostało już tylko miasto Duma z przyległościami. Ale 1 kwietnia także część bojowników z Dumy zdecydowała się kapitulować, z tym że zostali oni wywiezieni nie do prowincji Idlib, do Dżarbalusu w prowincji Aleppo. W okresie do 4 kwietnia skorzystało z tego ok. 4 tysięcy islamistów.

Ale część bojowników ugrupowania „Dżejsz al-Islam” odmówiła ewakuacji i wciąż zajmuje stanowiska w mieście Duma i jego okolicach, a co więcej, jak poinformował na Twitterze kanał @C_Military1, ostrzelała ona 5 kwietnia konwój humanitarny na przedmieściach Harasty.

W odpowiedzi syryjskie siły rządowe odpowiedziały huraganowym ogniem artyleryjskim, po czym przystąpiły do szturmu, atakując miasto od strony południowo-zachodniej. Jak informowano wczoraj późnym wieczorem, a właściwie już w nocy, syryjskie siły rządowe zdołały posunąć się na kilometr, tak na kierunku południowym, jak i wschodnim – na obszarach rolniczych Al-Rajhan oraz w okolicach szkoły al-Farabi.
Niezależnie od tego wojska rządowe przeprowadziły szereg nalotów lotniczych na przedmieściach Dumy. Organizacja Syrian American Medical Society (SAMS) oskarżyła władze syryjskie, że w trakcie tych działań została użyta broń chemiczna. Według SAMS bomba chlorowa uderzyła w miejscowy szpital, zabijając sześć osób; w drugim ataku na pobliski budynek mieszkalny miało zginąć 35 osób. 

Natomiast Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka potwierdza jedynie, że w Dumie 11 osób zginęło, na skutek uduszenia dymem z broni konwencjonalnej. Dyrektor tej organizacji Rami Abdulrahman powiedział, że nie jest w stanie potwierdzić, czy syryjskie wojsko użyło broni chemicznej. Dodał, że 70 osób miało kłopoty z oddychaniem.

/wk/

===================================

3) We wschodniej części basenu Morza Śródziemnego pojawił się problem z działaniem amerykańskiego systemu GPS 

Z ogromnym problemem zderzyli się piloci samolotów latających nad wschodnią częścią basenu Morza Śródziemnego – nie działa tam system GPS, a jeśli działa, to z przerwami i nierzadko wprowadza w błąd.

Jak poinformowała dziś cypryjska gazeta Phileleftheros, Departament Lotnictwa Cywilnego Cypru wydał komunikat, w którym uprzedził pilotów korzystających z lotnisk na Cyprze, by byli przygotowani na tego rodzaju problemy. Sygnał GPS czasowo zanika, ale pojawiają się też sytuacje, gdy podaje on błędne dane…

W ostatnich dniach Rosja wydała serię komunikatów, w których stwierdza, że Stany Zjednoczone mają zamiar dokonać ataku rakietowego wymierzonego w stanowiska wojsk syryjskich. Równocześnie uprzedziła, że Moskwa nie pozostanie bierna i będzie zestrzeliwać wszelkie cele, które mogą zagrażać rosyjskim żołnierzom w Syrii. Zadaniem zestawów РЭБ jest zagłuszenie sygnału naprowadzania rakiet, żeby w przypadku amerykańskiego ataku rakietowego spowodować, iżby nie trafiły one w cel.

/mediarepost.ru/

Za: https://www.magnapolonia.org/amerykanie-zamierzaja-przeprowadzic-atak-na-syrie/

===================================

Źródło: pl.sputniknews.com

„Ataki chemiczne” w Syrii narzędziem w walce z Assadem?

Celem wycieków informacyjnych o użyciu substancji chemicznych przez syryjskie wojska jest chronienie terrorystów i usprawiedliwienie ewentualnych ataków z zewnątrz – głosi komunikat rosyjskiego MSZ.

„Dochodzi do dalszych wycieków informacji o użyciu chloru lub innych substancji trujących przez wojska rządowe. Kolejna taka sfabrykowana informacja o rzekomym ataku chemicznym w Dumie pojawiła się wczoraj. Przy czym powołują się na osławioną organizację pozarządową Białe Hełmy, którą wielokrotnie przyłapywano na związkach z terrorystami, oraz inne tzw. organizacje humanitarne, mające swoje siedziby w Wielkiej Brytanii i USA” – podkreślił rosyjski resort polityki zagranicznej.

„O podobnego rodzaju niebezpiecznych prowokacjach wielokrotnie ostrzegaliśmy w ostatnim czasie. Celem tych kłamliwych domysłów, które nie mają żadnych podstaw, jest chronienie terrorystów i nieprzejednanej radykalnej opozycji, która nie zgadza się na polityczne rozwiązanie, jednocześnie próbując usprawiedliwić ewentualne ataki z zewnątrz” – podkreślono w dokumencie.

———————————————–

Komentarz: 

Taka prawda jak i znaleziona broń chemiczna w Iraku, i otrucie Skripala w Anglii. Filmiki propagandowe szczodrze wynagradzanych białych kasków. Grubiańska propaganda trwa – dobra dla naiwnych debili.

——————————————

Ryszard Ewiak ·Wrocław

Niedawno Trump oświadczył, że wyprowadza wojsko z Syrii. Komu zależało na tym, aby zmienił zdanie? Kto wrabia Assada? Kto próbuje wciągnąć Stany Zjednoczone do otwartej wojny z Rosją? W Syrii toczy się walka o wpływy. Takich punktów zapalnych jest więcej. Do czego w końcu dojdzie? Księga Objawienia ostrzega: “I wyszedł inny koń barwy ognia, a siedzącemu na nim dano odebrać ziemi pokój, by się wzajemnie ludzie zabijali – i dano mu wielki miecz'” (6:4). Co to oznacza? Jezus, mówiąc o tej wojnie, podał istotne szczegóły: “Budzące postrach zarówno jak i niezwykłe zjawiska z nieba potężne będą” (Łuk… Zobacz więcej

—————————————-

Radek Relicki  

Rosja musi działać bardziej zdecydowanie bo ludobójczy reżim i syjonistyczny inaczej nie odpuści. Jak należy postępować z syjonistycznymi zbrodniarzami pokazała tylko Korea Północna. Widać tu ciągły strach ze strony rosyjskiej. A ten kolejny lokaj syjonistów w Waszyngtonie tylko blefuje, on żadnej wojny z Rosją nie będzie prowadził. Natomiast Putin jak ognia unika ewentualnej konfrontacji w Syrii i podkula ogon a reżim syjonistyczny wykorzystuje to i napuszcza swoją geriatryczną marionetkę na Syrię organizując co jakiś czas przedstawienie teatralne pt. “Kolejne gazowanie przez Assada syryjskich dzieci kobiet i starców”, bo przecież to “ulubiona rozrywka” Assada on zapewne codziennie przed śniadaniem sobie zagazowywywuje jedno przedszkole bo inaczej traci apetyt…

————————————————-

Nie jest już tajemnicą, że tzw. terroryści to nic innego, a tylko armia syjonistyczna przygotowana i dozbrajana przez Izrael i USA. To nie ma nic wspólnego z jakimiś ugrupowaniami terrorystycznymi. Każdy kto ma odrobinę “oleju w głowie” wie, że żadna organizacja sama nie jest w stanie nic osiągnąć, a nawet zmobilizować kilkuset ludzi do walki z innym Państwem, które posiada jakąś tam swoją armię. A tu nagle zebrało się kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi, i już znakomicie wyszkolonych tak militarnie jak i politycznie [wiedzących, że ich sojusznikiem jest system zachodni, i że potrzeba go bronić na śmierć i życie], i co ciekawe na pustyni w Iraku armia USA zapomniała zabrać ze sobą 4,500 samochodów z pełnym uzbrojeniem i 1,500 czołgów, również z pełnym uzbrojeniem, a jeszcze ciekawsze iż w krótkim czasie zjawili się islamiści z brodami i powsiadali do zagubionego przez Amerykanów sprzętu militarnego, i świetnie sobie z nim radzili – czy to nie daje coś do myślenia… Tu chodzi o coś innego, a mianowicie tworzenie, zgodnie z planami syjonistów, “Wielkiego Izraela” od Nilu do Eufratu, a Syria im w tym przeszkadza. Natomiast USA to już nie jest Ameryka a Izrael bis…

St. Fiut

——————————————————–