16 Kwiecień 2018

Świadkowie wypadku w centrum Rzezawy są przekonani, że jego sprawca działał z premedytacją i chciał zabić jak najwięcej osób. W niedzielne popołudnie osobowy fiat wjechał na chodnik obok kościoła i potrącił pięć osób. Jedna z nich nie żyje. Pozostałe są w szpitalu, stan dwojga jest ciężki. Sprawcą wypadku jest mieszkaniec Śląska.

Po godz. 15 w centrum wsi było sporo pieszych i rowerzystów. Nagle w grupę osób na chodniku wpadł rozpędzony fiat panda. Chwilę wcześniej jego kierowca gwałtownie skręcił ze swojego pasa ruchu i wjechał na chodnik po swojej lewej stronie, tuż obok kościoła. W grupie potrąconych było troje rowerzystów i jeden pieszy.

Samochód nie zatrzymał się, kierowca próbował jechać dalej. Kilkadziesiąt metrów dalej potrącił jeszcze jednego pieszego.

Tragedia rozegrała się na oczach ludzi wychodzących akurat ze ślubnej uroczystości w kościele. Dwaj z nich wsiedli w samochody, by gonić sprawcę, inni ruszyli w jego stronę pieszo. Samochód udało się zatrzymać około 150 metrów dalej. 

Na pomoc potrąconym jako pierwsi pospieszyli druhowie z OSP KSRG w Rzezawie. – Wypadek wydarzył się praktycznie obok naszej remizy, a w dodatku trzech naszych chłopaków było wśród gości uroczystości ślubnej i od razu przystąpili do akcji ratunkowej – relacjonuje Mariusz Czarny z jednostki w Rzezawie.

Na miejsce wezwano pięć karetek pogotowia. Niestety, jeden z rannych, około 50-60-letni mężczyzna, zmarł w drodze do szpitala, mimo 40-minutowej reanimacji. To jeden z rowerzystów, który wybrał się w niedzielne popołudnie na przejażdżkę. Towarzysząca mu żona trafiła do szpitala, podobnie jak troje kolejnych rannych. Stan dwóch osób, według ratowników, był ciężki.

Fiat panda miał włoskie numery rejestracyjne, ale za jego kierownicą siedział Polak. Był trzeźwy, niewykluczone jednak, że mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających. Zatrzymany przez mieszkańców, nie stawiał oporu. Wstrząśnięci ludzie mieli od niego usłyszeć, że chciał „posprzątać chodnik z ludzi wychodzących z kościoła”.

– Nie przypominam sobie podobnie tragicznego zdarzenia na naszym terenie – mówi Mariusz Czarny z OSP KSRG w Rzezawie.

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że sprawca to 52-letni mieszkaniec Śląska, który miał wyjechać w niedzielę z okolic Sanoka.

Za: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/tarnow/a/tragedia-w-rzezawie-kierowca-fiata-celowo-wjechal-w-ludzi-na-chodniku-jedna-z-osob-nie-zyje,13098748/

———————————————————-

Czy ktoś sprawdził tego “delikwenta” pochodzenie… Nie widzę żadnej wzmianki o tym. A obserwując poczynania [od okrągłego stołu] władz w Polsce, to śmiało mogę stwierdzić, że winę za te wszystkie wydarzenia jak – sprowadzanie imigrantów czy to z Bliskiego Wschodu, czy z Ukrainy, gdzie w obu tych grupach rej wodzą żydzi, oczywiście ukryci, bo jakże by inaczej mogli się tak panoszyć w Polsce – ponosi władza w Polsce, która to – nie reprezentuje interesu narodu polskiego, a interes światowego żydostwa, i w dodatku, są posłusznymi wykonawcami poleceń swych mocodawców [żydów] z Unii Europejskiej [wymieniam z UE, ponieważ mają najbliżej w swym zasięgu Polskę]. Natomiast ta władza, z ukrytych żydów w Polsce [Piąta Kolumna Żydowska w Polsce] w swych działaniach, co widać już na codzień, realizuje plan jaki mają: lobby żydowskie w USA, żydzi w Izraelu, czy światowe żydostwo]. To ta władza ponosi odpowiedzialność za depopulację narodu polskiego np. poprzez przymusowe szczepienia młodego pokolenia Polaków, deprawacje Polaków poprzez seksualizacje dzieci w szkołach, propagandę homoseksualizmu, feminizmu, poprzez sprowadzanie żywności GMO, tworzenie warunków polskiej młodzieży utrudniających normalne funkcjonowanie, by tym zmusić ją do wyjazdu za chlebem za granicę a w to miejsce sprowadza się obcych, którzy się nigdy nie zasymilują z narodem polskim. Poza tym bardzo ważną sprawą jest funkcjonowanie sądownictwa z prokuraturą włącznie, gdzie Polaka czy Polkę za byle co wsadza się do więzienia [np. Mateusz Piskorski] natomiast żydów zwalnia się z winy [np. uniewinnienie Janusza Lewandowskiego czy takiego samego typa – Hane Gronkiewicz-Waltz] – a od czasu do czasu dadzą 500 zł na dziecko dla zatkania oczu tubylcom…

St. Fiut