10 Czerwiec 2018 

Rada Miejska Walencji, trzeciego co do wielkości hiszpańskiego miasta, mówi stanowcze NIE izraelskim okupantom Palestyny. Radni przegłosowali uchwałę, w której znalazł się zapis: Walencja jest strefą wolną od izraelskiego apartheidu.

Inicjatorami uchwały byli działacze partii Podemos, której przywódca nie kryje krytycznego stanowiska wobec ludobójstwa, które od 70 lat Żydzi przeprowadzają na terenie okupowanej Palestyny. Partia „Izrael” nazywa „zbrodniczym państwem” i wzywa do powszechnego jej bojkotu.
Musimy bardziej stanowczo postępować wobec nielegalnego kraju, jakim jest Izrael – powiedział w wywiadzie telewizyjnym Iglesias Turrión z partii Podemos. 

Uchwała Rady Miasta Walencji nie przeszła bez echa. Żydowskie media perorują o rzekomej nienawiści hiszpańskich władz, zaś organizacja ACOM oskarża Podemos o „antysemityzm”. Ich zdaniem krytyka holokaustu od lat przeprowadzanego na Palestyńczykach jest niebezpiecznym przejawem antysemityzmu.

ACOM to hiszpańska organizacja pozarządowa, która w statucie ma zapisane „dbanie o dobre relacje pomiędzy Hiszpanią a Izraelem” i stawanie w „obronie praw człowieka”. Jak pogodzić stawanie po stronie izraelskich ludobójców z „obroną praw człowieka”? Kto pojmie tę zakłamaną żydowską retorykę?

Organizacja ACOM złożyła pozew przeciw władzom Walencji w sprawie uchwały bojkotującej holokaust w Palestynie.

Źródło: Times of Israel

Przeczytaj:

Za: http://wprawo.pl/2018/06/09/to-przestepczy-kraj-hiszpanskie-miasto-wzywa-do-bojkotu-izraela/

———————————————————–

ACOM – to piąta żydowska kolumna w Hiszpanii