10 Lipiec 2018 

Image result for adam bielan

Władze cały czas nie chcą ujawnić szczegółów negocjacji z Izraelem dotyczących ustawy o IPN i jej ekspresowej nowelizacji, do której doszło 27.czerwca. Wicemarszałek Senatu Adam Bielan [ten od “szabasowych kolacji” – ad] na antenie radiowej Trójki stwierdził, że jest zadowolony z ukrywania szczegółów tych rozmów, szczególnie, że według niego przyniosły one bardzo dobry efekt.

Wątpliwości co do negocjacji budzi fakt, że praktycznie nic o nich nie wiadomo, nie znamy ani nazwisk prowadzących rozmowy ze strony polskiej, ani ich szczegółów. Jest to szczególnie bulwersujące ze względu na fakt, że pojawiają się doniesienia, że jedno spotkanie miało odbyć się w siedzibie Mosadu – izraelskiej agencji wywiadowczej. Adam Bielan zdaje się kompletnie bagatelizować wątpliwości opinii publicznej:

– Od wieków w dyplomacji wykorzystuje się tzw. kanały nieformalne, niezależne od oficjalnych kanałów dyplomatycznych i szczególnie one są przydatne w takich sytuacjach bardzo dużych napięć, kiedy mamy też duże emocje w mediach po obu stronach – stwierdził.

Co jeszcze bardziej bulwersujące, Adam Bielan wyraża wręcz zadowolenie z powodu tajemnic i zmowy milczenia nad tą skandaliczną sprawą:

– Ich ujawnienie w mediach, biorąc pod uwagę nastawienie opozycji w obu krajach, mogłoby zaszkodzić efektowi, a efekt jest dla Polski bardzo dobry – stwierdził

Cóż, takiej postawy nie sposób nie komentować. Mamy do czynienia z kompletną arogancją i bezczelnością, a fakt że polskie władze w ogóle negocjowały polskie prawo z obcym państwem już jest wielkim skandalem. Dzisiejsza postawa rządu PiS pokazuje, że nasze władze kompletnie nie liczą się z własnymi obywatelami, ale chętnie działają zgodnie z zaleceniami z Tel Awiwu.

Za: DoRzeczy.pl

Za: http://dzienniknarodowy.pl/szczegoly-negocjacji-izraelem-nadal-tajne-wicemarszalek-sejmu-zadowolony-tego-powodu/

——————————————————-