10 Lipiec 2018

Przewodniczący nacjonalistycznej Partii Ludowej – Nasza Słowacja (ĽSNS), Marian Kotleba podkreślił w wydanym wczoraj oswiadczeniu o którym pisze syryjska agencja SANA, że wojna tocząca się przeciwko Syrii spowodowane została jej oporem wobec globalnego syjonistycznego reżimu przestępczego i jej starań o uniemożliwienie realizacji jego agendy oraz narzucania hegemonii w regionie.

Kotleba powiedział, że podczas swojej niedawnej wizyty w Syrii obserwował akty zniszczenia i sabotażu popełniane przez syjonizm i jego terrorystyczne narzędzia, co wzmocniło jego przekonanie o realności prób syjonizmu do narzucania hegemonii w regionie Bliskiego Wschodu i na świecie.

Kotleba wspólnie z m.in. Roberto Fiore z włoskiej Nowej Siły odwiedził Liban i Syrię, gdzie widział się ze zwierzchnikami głównych wyznań religijnych, przewodniczącym syryjskiego parlamentu oraz libańskim prezydentem.

Twarde wobec syjonizmu stanowisko Kotleby sprowokowało atak [koszernego – ad] Andreja Danko z konkurencyjnej Słowackiej Partii Narodowej (SNS). W wyborach do krajowego parlamentu siódmej kadencji SNS zdobyła poparcie 8,64% ważnych głosów z terenu państwa słowackiego, przekraczając próg pięcioprocentowy i otrzymując piętnaście ze 150 mandatów w Radzie Narodowej. ĽSNS zanotowała wynik niewiele gorszy: 8,04 % głosów i 14 miejsc w parlamencie.

Andrej Danko powiedział, że władze Słowacji powinny przy pomocy policji i podległych służb zdecydowanie walczyć z „antysemityzmem”. Po swojej wizycie w Izraelu był „głęboko zawstydzony” tym, iż na Słowacji działa partia ĽSNS.

Za: sana.sy

Za: http://dzienniknarodowy.pl/lider-slowackich-narodowcow-wojna-przeciw-syrii-zostala-rozpetana-powodu-oporu-wobec-syjonizmu/

——————————————————–