10 Lipiec 2018

To potworne zdarzenie miało miejsce rankiem 12 kwietnia na stacji metra w Hamburgu. Mourtala Madou, 33-letni nielegalny imigrant z Nigru, dźgnął nożem swoją niemiecką byłą dziewczynę, określaną w mediach jako Sandra P., i ich roczną córkę, Miriam, której – prawdopodobnie – odciął główkę. Dziecko zmarło na miejscu; jej matka została przewieziona do szpitala, jednak nie udało się jej uratować – zmarła w szpitalu. Świadkiem tego brutalnego mordu był trzyletni syn kobiety.

Według prokuratury, Madou – który początkowo uciekł z miejsca zdarzenia, ale potem wezwał policję i został aresztowany wkrótce potem – działał „w przypływie gniewu i z chęci zemsty”, ponieważ dzień wcześniej sąd odmówił mu sprawowania wspólnej opieki nad jego córką.

Później okazało się, że od miesięcy Madou groził, że zaszkodzi Sandrze P. i dziecku. Starszy prokurator powiedział reporterom, że policja zbadała zarzuty kobiety, ale doszła do wniosku, że „groźby nie były poważne” i nie podążyły za tą sprawą.

Przy okazji wyszło na jaw, że pół roku wcześniej, w październiku 2017 r., Sędzia odwołał nakaz ograniczenia kontaktów, który Sandra P. uzyskała przeciwko Madou dwa miesiące wcześniej, uzasadniając to tym, że sąd nie dostrzegł „żadnych dowodów”, iż Madou jej groził. Groźby Madou się potem wyraźnie nasiliły, aż w końcu oznajmił on: „Zabiję naszą córkę, a potem zabiję ciebie!”

Obywatel Ghany, Daniel J., śpiewak gospel w kościele ewangelickim w Hamburgu, który przyszedł na stację metra tuż po ataku, sfilmował scenę swoim telefonem. Na wideo widać policjantów przesłuchujących świadków, a sanitariusze otaczają coś, co wydaje się być córeczką. Daniel J. mówi po angielsku: „O mój Boże, to niewiarygodne, o Jezu, o Jezu, o Jezu, odcięto głowę dziecka, o mój Boże, o Jezu”…

Stefan Frank@realStefanFrank

Germany: ‘Decapitating’ Freedom of the Press?

If it was indeed the authorities’ plan to censor the news and keep the information of the beheading under wraps, then it backfired. Due to the reports about the raid, thousands of people have seen…

gatestoneinstitute.org

Twitter Ads – informacje i Polityka prywatności

====================================================