5 Sierpień 2018

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział, że Stany Zjednoczone starają się osiągnąć zmianę w zachowaniu Iranu i oskarżył ten kraj o to, że jest „największym sponsorem terroryzmu”. 

„Islamska Republika Iranu, której rząd jest kontrolowany przez szyitów, bardzo źle traktuje swoich ludzi, co ostatecznie doprowadziło do terroru. Oni (Iran) są największym sponsorem terroryzmu na świecie. Właśnie to próbuje zrobić Ameryka, zmusić Iran do zaprzestania angażowania się w takie działania. Staramy się doprowadzić do zmiany zachowania władz irańskich” — powiedział Pompeo dla indonezyjskiej telewizji Metro TV (stenogram podaje Departament Stanu).

„Prezydent (Stanów Zjednoczonych) zawsze mówił, że jest gotowy do rozmowy, ale ważne jest, aby Iran miał na celu zmianę swojego podejścia, żeby dyskusje miały jakąś wartość” — powiedział Pompeo.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201808058537574-USA-iran-sputnik/

—————————————————

Jest takie powiedzenie: “Nie bój się Stachu, bo ja sam w strachu”. I tu pasuje jak ulał do amerykańskich oskarżeń Iranu o terroryzm… Przecież to Waszyngton z Izraelem, Anglią, Francją, Turcją i Saud Arabią stworzyli ISIS, i inne odłamy terrorystyczne, a ich doradcy wojskowi brali czynny udział w wojnie w Syrii… – Oskarżanie Iranu o to co sami robią to nic innego jak waszyngtońsko-syjonistyczna hucpa…