8 Sierpień 2018

Central Group, węgierska grupa inwestycyjna, która ma w portfelu projekty za ponad 250 mln euro, planuje kupić od Advent International WSiP. Fundusz był ich właścicielem od 2010 roku. Kwota przejęcia nie została ujawniona.

– W tym tygodniu złożymy wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ponieważ nie mamy w Polsce spółek z tej branży, spodziewam się, że dostaniemy zgodę w trzy-cztery tygodnie i we wrześniu zostaniemy właścicielem WSiP – mówi Varga.

Zakup WSiP to element większego planu. – Tworzymy grupę mediową w Europie Środkowej i Wschodniej. Na Węgrzech Central Group jest jednym z największych wydawców. Właśnie kupiliśmy drukarnię, a w ostatnich latach sporo inwestowaliśmy w spółki cyfrowe: największy w kraju portal o gotowaniu Nosalty.hu, portal sportowy Rangado.hu i ekonomiczny G7.hu – tłumaczy strategię firmy właściciel Central Group.

Fakt, iż WSiP nie jest spółką mediową, nie zraża biznesmena. – Ma za to rozpoznawalną markę, świetnych pracowników i doskonałą bazę danych, dzięki którym chcemy zdobywać klientów. WSiP będzie dla nas bazą do kolejnych przejęć. Chciałbym kupić w Polsce więcej i zbudować portfel spółek mediowych – wskazuje Zoltan.

/TVP Info/

Za: https://www.magnapolonia.org/wegierski-potentat-chce-przejac-wydawnictwa-szkolne-i-pedagogiczne/

————————————————————–