8 Wrzesień 2018

Ponad 100 amerykańskich żołnierzy bierze udział w niezaplanowanych ćwiczeniach na południu Syrii w odpowiedzi na „zagrożenie” ze strony Rosji – informuje CNN, powołując się na źródło w amerykańskim Departamencie Obrony.

Scenariusz ćwiczenia został szczegółowo opisany w oświadczeniu Centralnego Dowództwa USA. Nie ma w nim jednak mowy o tym, że decyzja o przeprowadzeniu manewrów została podjęta po tym, jak 1 września Rosja uprzedziła, że wejdzie do zamkniętych obszarów południowej Syrii, gdzie stacjonują siły amerykańskie. W ramach ćwiczeń, które mogą potrwać kilka dni, amerykańscy żołnierze zostaną przerzuceniu do bazy At-Tanf, gdzie odbędzie się strzelanie bojowe.

— Nasze wojska zademonstrują możliwości operatywnej dyslokacji i zdolność do atakowania celów przy wsparciu sił powietrznych i lądowych, a także przeprowadzą szybką ewakuację — powiedział przedstawiciel Centralnego Dowództwa USA kapitan William Urban. Pentagon poinformował, że celem ćwiczeń jest uświadomienie rosyjskim i syryjskim wojskowym potencjału Ameryki.

W czwartek Rosja po raz drugi uprzedziła USA, że zamierza atakować rebeliantów w pobliżu garnizonu At-Tanf. Według przedstawiciela Pentagonu Seana Robertsona Moskwa oświadczyła, że zostaną przeprowadzone „ataki punktowe”.

Amerykanie uznali, że Rosja zamierza użyć swojej floty na Morzu Śródziemnym. CNN twierdzi, że jej wykorzystanie na obszarze objętym ochroną USA doprowadzi do poważnego zaostrzenia konfliktu. Dlatego Pentagon podniósł temat potencjalnego „rosyjskiego zagrożenia” w polu informacyjnym, licząc na odwrócenie uwagi Moskwy od tego regionu.

— USA nie dążą do konfrontacji z Rosjanami, rządem Syrii ani innymi ugrupowaniami, które mogą wspierać Damaszek w wojnie domowej. Jednak Stany Zjednoczone, jak wielokrotnie udowadnialiśmy, bez wahania sięgną po konieczne i odpowiednie środki w celu ochrony USA, sił koalicji i swoich partnerów — podkreślił Robertson.    

———————————

Komentarze:

Przemo Wesołowski

Syria jak wiem nie jest żydowskim wasalem i jakim prawem znajdują się tam amerykanie? widać jasno, gdzie Ameryka ma prawa człowieka, integralność terytorialną kraju suwerennego i niepodległego. Gdzie RB ONZ, może już od dawna przekształciła się w Ligę Narodów przyklepującą niezgodne z prawem międzynarodowym działanie, dla dodania haniebne wobec Syrii i nie tylko tego kraju. Kraje zachodnie w sposób modelowy zniszczyły Libię mordując jego lidera Kadafiego i do tej pory od tylu lat leje się tam krew, ale jak widać zachodowi nie zależy na pokoju w tym zakątku świata.
——————————-
A kto im zabroni? Putin?
——————————
Co bandyci z USA robią w Syri. A gdzie RB ONZ
—————————
Czy RB ONZ zamierza zabrać się do roboty w związku z manewrami państwa agresora na terytorium Syrii ?. Naruszanie suwerenności Syrii to nawet ślepy dojrzy. Waszyngton niech zabiera tych swoich terrorystów i wypierdala z Syrii.
————————–
Rosja powinna bez uprzedzenia wybijać jankeskich pupilków. USA nawet nie zakwiczy bo pampers pełny.
————————-
Wojny o ropę ciąg dalszy.
W odpowiedzi na spawalnik
Spawalnik, O ropę jak o ropę ale o możność budowy Wielkiego Izraela dla którego obecna Syria jest przeszkodą.
————————-
O ile rozumiem to bronią granic USA w Syrii … to dowód że małpy kłamią …
———————–
Syria powinna zarządać od USA:
1) opuszczenia jej terytorium,
2) zapłaty za bezumowne używanie jej
———————

W odpowiedzi na BJZ

BJZ,
2) zapłaty za bezumowne używanie jej terytorium,
3) zapłaty za ukradzioną przez USA ropę syryjską.

Za: https://pl.sputniknews.com/polityka/201809088744566-USA-Syria-manewry-Sputnik/

——————————————————–