9 Wrzesień 2018

Dwa amerykańskie samoloty F-15 8 września zaatakowały zakazaną amunicją fosforową cele w syryjskiej prowincji Dajr az-Zaur – poinformowało rosyjskie Centrum Pojednania Stron Konfliktu w Syrii. 

„8 września dwa amerykańskie samoloty F-15 dokonały ataku nalotu z pomocą amunicji fosforowej na Hadżin w prowincji Dajr az-Zaur — powiedział szef rosyjskiego Centrum Pojednania Stron Konfliktu w Syrii, generał-porucznik Władimir Sawczenko.

Jak dodał, naloty spowodowały pożary. — Sprawdzane są informacje o ofiarach śmiertelnych i rannych — podkreślił. Używanie amunicji z białym fosforem jest zakazane przez dodatkowy protokół do Konwencji Genewskiej z 1949 roku, przypomniał Sawczenko. 

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201809098750889-sutnik-syria-rosja-atak-usa-fosfor/

————————————————————-

 Nie wiem cóż za tajemna siła nie daje Syrii zamknąć nieba nad swoim terytorium dla samolotów innych jak swoje i sojusznicze. A przecież sojusznik Syrii [Rosja] ma taką broń [elektro-magnetyczą], która by zamknęła bandytom przestrzeń powietrzną Syrii – jeśli tak, to dlaczego nie udostępnia Syrii takiej bronii? Jest to sprawa bardzo podejrzana. Ciągle są podejrzenia o cichy rozbiór Syrii…