25 Wrzesień 2018

Amerykański ksiądz otwarcie sprzeciwiający się homolobby w Kościele został odsunięty od sprawowania funkcji kapłańskich oraz wysłany na leczenie psychiatryczne. Jednym z powodów było spalenie tęczowej flagi z umieszczonym na niej wizerunkiem krzyża połączone z odmówieniem egzorcyzmów.

USA: duchowny podpadł homolobby. Kardynał skierował go na leczenie psychiatryczne

fot. dwightlongenecker.com

Ks. Paul Kalchik, działający w parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Chicago otwarcie sprzeciwiał się tuszowaniu przestępstw seksualnych oraz działaniu „lawendowej mafii” w Kościele. Dodatkowo, odprawił specjalne nabożeństwo, podczas którego odmówił egzorcyzmy i spalił tęczową flagę z umieszczonym na niej wizerunkiem krzyża. Flaga była używana przez niektórych parafian w przeszłości do promocji homoseksualnej agendy.

Spalenie flagi było bezpośrednim powodem odsunięcia od sprawowania funkcji kapłańskich oraz wysłania księdza do psychiatrycznej placówki na badania. Decyzję podjął kard. Blaise Cupich, wymieniony w świadectwie abp. Vigano jako jeden z beneficjentów systemu ustanowionego przez kard. McCarricka i kard. Wuerla. Zdaniem byłego nuncjusza w USA, Cupich był zamieszany w tuszowanie skandali seksualnych w amerykańskim Kościele.

W obecności wielu świadków, kard. Cupich miał publicznie znieważać ks. Kalchika w wielu sytuacjach. Powodem ostrych słów dotyczących księdza miało być jego zaangażowanie w uświadamianie parafianom problemu „homoseksualnej mafii” działającej w Kościele. Ks. Kalchik swoją bezkompromisową postawę tłumaczył własnym doświadczeniom z pzeszłości, kiedy to miał zostać wykorzystany seksualnie przez księdza w wieku 19 lat. 

Decyzja o skierowaniu księdza na badania psychiatryczne nastąpiła nagle. W dniu ogłoszenia decyzji ks. Kalchik miał przewodniczyć ceremonii ślubnej. Z zawiadomieniem został spcejalnie wysłany biskup pomocniczy Marc Bartosic. W momencie jego otrzymania, w obawie przed skierowaniem do szpitala siłą, ks. Kalchik opuścił teren parafii i obecnie przebywa w nieznanym miejscu. 

Źródło: lifesitenews.com / wpolityce.pl

PR

Za: http://www.bibula.com/?p=104550

————————————————————–