10 Październik 2018

Włoski wicepremier i szef tamtejszego MSW Matteo Salvini powiedział wczoraj wieczorem, że ministerstwo przez niego kierowane zaoszczędzi około pól miliarda euro na wydatkach na imigrację. Polityk zamierza tę kwotę przeznaczyć na policję.

– Jeśli chodzi o moje ministerstwo liczę na to, że oszczędzę co najmniej pół miliarda euro w bieżących wydatkach na przyjmowanie migrantów i imigrację – powiedział w rozmowie z dziennikarzami.

Wicepremier Włoch zapowiedział również, że pieniądze, które zostaną zaoszczędzone na wydatkach imigracyjnych przeznaczone będą na wzmocnienie sił porządkowych:

– Z tego pół miliarda euro około 380 milionów euro pójdzie na zatrudnienie nowych pracowników w siłach porządkowych – zaznaczył Salvini.

Zmniejszenie wydatków było możliwe dzięki ograniczeniu przyjmowaniu imigrantów o 80 proc. w porównaniu do roku 2017. Rząd, który jest u władzy dopiero od kilku miesięcy zdołał ograniczyć przyjmowanie imigrantów dzięki zamknięciu portów dla organizacji pozarządowych, które zbierały przybyszów z wód Morza Śródziemnego, a potem przewoziły ich zwykle na Sycylię i do Kalabrii.

 polsatnews.pl

Za: http://dzienniknarodowy.pl/wlochy-obcinaja-wydatki-imigracje-salvini-oszczedze-pol-miliarda-euro-przyjmowanie-migrantow/

———————————————————————–