6 Listopad 2018

„Będzie to rywalizacja pomiędzy Szatanem a diabłem i tylko piekło będzie zwycięzcą”

– Leonel Brizola

Prawdziwy Jair Bolsonaro

Dramatyczne wybory prezydenckie w Brazylii ostatecznie się zakończyły przewidywalnym zwycięstwem Jaira Bolsonaro, który zdobył większość głosów pokonując swojego przeciwnika odpetistas (PT – Partia Pracujących) w drugiej turze. Miliony Brazylijczyków, w tym znaczna część klasy robotniczej, powierzyła przyszłość Brazylii w ręce eks-oficera, jednoznacznie odrzucając spuściznę Partii Pracujących z okresu prawie piętnastu lat rządów

Dzisiaj dziedzictwo petistas jest postrzegane przez naród w większości negatywnie. Można nawet twierdzić, że „anti-petismo”, opozycja wobec Partii Pracujących, stanowi podstawę nastrojów politycznych wśród brazylijskich mas. Jest to oczywiście przesada. Amerykańskie służby przeprowadzony PSYOP1 i inne manipulacje. Za tymi nastrojami stoi cała anty-petistowska mitologia opracowana przez neokonserwatywnego filozofa Olavo de Carvalho. Tak w istocie jest, jednak są jeszcze niepodważalne i namacalne fakty, które są powodem odrzucenia Partii Pracujących: poczucie braku bezpieczeństwa nigdy nie było większe w miarę jak wzrasta przestępczość, a ludzie odczuwają wszechobecność korupcji; plan gospodarczy petistas oparty na eksporcie towarów zakończył się porażką i załamaniem gospodarki, doprowadzając do utraty pracy przez miliony ludzi i do niezliczonych bakructw.

Dlatego Bolsonaro będzie nowym prezydentem Brazylii.

Nie należy jednak oceniać książki po okładce: nie pomylmy wybranego obecnie Bolsonaro z Bolsonaro sprzed dwudziestu lat – zwykłym patriotycznym oficerem starego typu, który bronił twierdzenia, że neoliberalny były prezydent Fernando Henrique Cardoso powinien zostać rozstrzelany za zdradę – i nie mylmy obecnej Partii Pracujących z dawną partią ludową zorganizowaną wokół związków i Kościoła Katolickiego, która pojawiła się dziesiątki lat wcześniej jako alternatywa dla najdzikszego neoliberalizmu.

Nie, Bolsonaro nie jest patriotą ani nie jest nacjonalistą. Partia Pracujących i postępowa lewica z drugiej strony nie stanowi alternatywy i nie posiada moralnego prawa ani poparcia ludu, aby być realną opozycją wobec Bolsonaro.

Dlaczego twierdzimy, że Bolsonaro nie jest prawdziwym patriotą? To bardzo proste: Bolsonaro stwierdził, że lasy Amazonii nie są nasze, że Brazylia nie powinna mieć własnego programu atomowego i salutował do flagi amerykańskiej. Głosował za ustawą PEC 55, która redukuje wydatki socjalne na kolejne 20 lat, zamykając możliwości jakichkolwiek inwestycji publicznych w przyszłości.

Paulo Guedes, mający zostać jego ministrem skarbu, zadeklarował, że reforma emerytalna będzie pierwszym „wielkim projektem” modelu ekonomicznego jaki on i Bolsonaro chcą wprowadzić w życie. Michel Temer, bardzo niepopularny obecny prezydent, zapowiedział już, że poprze Bolsonaro, żeby mógł zdobyć poparcie dla tej reformy. Wiemy już, jak funkcjonuje ten antyludowy model reform. Nie ma sensu wygłaszanie prorodzinnych przemów i jednoczesne bronienie reformy emerytalnej, która wpędzi starszych w nędzę. Guedes jest swoją drogą założycielem BTG Pactual, banku inwestycyjnego, który zarządza wszystkimi inwestycjami George’a Sorosa w Brazylii. W jego technokratycznej ekipie ds. gospodarki jest mnóstwo bankierów, którzy pracują lub pracowali dla największych banków międzynarodowych powiązanych z Rotszyldami i innymi pasożytniczymi klanami międzynarodowych elit.

Oprócz sprzeciwiania się posiadaniu przez Brazylię broni jądrowej, zasadniczej gwarancji suwerenności narodowej, Bolsonaro jest atlantyckim globalistą. Wierny stanowisku atlantyzmu, zapowiedział już bezwarunkowe poparcie dla Izraela i obiecał, że zamknie ambasadę Palestyny i przeniesie ambsadę Brazylii w Izraelu do Jerozolimy. Jego wiceprezydent, generał Hamilton Mourão, już obiecał poparcie Brazylii dla amerykańskiej interwencji wojskowej przeciwko sąsiadującej z nami Wenezueli. Bolsonaro jest przeciwko Baszarowi al-Asadowi i zdążył zasugerować, że zamierza uznać Hezbollah za organizację terrorystyczną.

W Planie Rządzenia Bolsonaro na stronie 32 proponuje „wykreślić z Konstytucji jakiekolwiek ograniczenia praw własności prywatnej, jak na przykład restrykcje z 81 poprawki”.

Czym dokładnie jest 81 poprawka do Konstytucji, którą Bolsonaro chce anulować? Jest to poprawka modyfikująca artykuł 243, stwierdzająć, że „posiadłości wiejskie i miejskie w jakimkolwiek regionie kraju, w którym zostaną wykryte plantacje środków psychotropowych lub wykorzystywanie niewolniczej siły roboczej, wedle prawa mają zostać skonfiskowane i wykorzystane dla reformy rolnej i dla programów mieszkaniowych dla obywateli bez odszkodowania i bez względu na inne kary, stosując się, kiedy trzeba, do artykułu 5”.

Innymi słowy, w obronie „własności prywatnej” Bolsonaro znacznie ułatwi życie łamiącym prawo wielkim właścicielom ziemskim, którzy wykorzystują pracę niewolniczą i życia ludzi związanych z nielegalnym handlem narkotykami.

W 2003 Bolsonaro pochwalił szwadrony śmierci operujące w stanie Bahia. W 2007 jego syn, Flavio Bolsonaro, przedstawił projekt ustawy legalizującej tzw. oddziały paramilitarne w Rio de Janeiro.

Oto powód, dlaczego rodzina przestępcza Abrahão Davida, związana z rosyjską i izraelską mafią oraz nielegalnym hazardem, udzieliła poparcia dla Bolsonaro w stanie Rio de Janeiro. Wspomniany Flavio Bolsonaro prowadził kampanię razem z tymi zbirami i wziął udział w marszu wraz z Faridem Abrahão Davidem, bratem gangstera Aniza Abrahão Davida i Simão Sessinem, ich kuzynem.

To są powiązania, które stoją za poparciem Bolsonaro dla legalizacji kasyn i hazardu. Trzeba to powiedzieć: obecne milicje i szwadrony śmierci są siłami przestępczości zorganizowanej i częścią mafijnego projektu operacji przestępczych, aby „spacyfikować” osiedla, żeby handel narkotykami mógł funkcjonować w bardziej „cywilizowany” sposób.

W istocie nie ma sensu tak głośno mówić o „prawie i porządku” bez walki z prawdziwymi mafijnymi baronami, najwyższej rangi oszustwami i rozbojem. Ale ci kryminaliści popierają Bolsonaro – w ten sposób, przyłączają się do banksterów i globalistów oraz finansują przedstawicieli półświatka, takich jak sam Paulo Guedes (prawa ręka Bolsonaro).

Jest mnóstwo innych przykładów i teraz poświęcimy się demaskowaniu „Mitu”, jak fani Bolsonaro nazywają – kolosa na glinianych nogach.

Śmierć Partii Pracujących

Co można powiedzieć o Partii Pracujących (PT)? Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych.

Lewica petistas doprowadziła nas do Bolsonaro. Cała ich post-demokratyzacyjna praca polityczna doprowadziła do teraźniejszego momentu. Możemy bez obawy o pomyłkę powiedzieć, że obiektywne warunki dla zwycięstwa Bolsonaro zostały określone przez konsolidację Partii Pracujących jako hegemonicznego centrum walki o prawa ludu i przez jej zwycięstwa w ostatnich czterech wyborach.

Petistas zaimplementowali i zintensyfikowali politykę makroekonomiczną ich poprzedników z PSDB (Partii Socjaldemokratycznej Brazylii), opowiadając się za kartelem bankowym i projektem, który doprowadził do deindustrializacji Brazylii i zwiększył zależność kraju od globalnego systemu produkcji. Brazylia stała się zakładnikiem agrobiznesu i eksportu, podczas gdy na jej siłach produkcyjnych pasożytowano i wysysano je do niemal całkowitego upadku.

Partia Pracujących sprzedała masom iluzję konsumpcjonizmu, która była zarówno niepożądana jak i niemożliwa do utrzymania – zważając na wstrzymanie naszych mocy produkcyjnych. Taki obrót spraw doprowadził masy do fantastycznej utopii: ludzie uwierzyli, że zaczęli należeć do „nowej klasy średniej” tylko dlatego, że mogli teraz kupować na kredyt, oczywiście z najwyższym oprocentowaniem na świecie.

Oświata została sprywatyzowana, zdrowie stało się towarem, zduszono inwestycje publiczne, a rząd postawił na rozrost miejsc pracy dla niewykwalifikowanej siły roboczej, tworząc bańkę ekonomiczną, która pękając zatopiła cały kraj.

Pod kolejnymi rządami Partii Pracujących Brazylijczycy stali się jeszcze biedniejsi, jeszcze bardziej wyzyskiwani, jeszcze bardziej odlegli od pełnej niezależności. Aby utrzymać swoją supremację wśród mas ludowych, Partia Pracujących zdemobilizowała związki zawodowe i umieściała swoich pionków w każdej instytucji, którą klasa pracująca miała do dyspozycji. Co więcej, kryzys porządku publicznego i obojętność państwa na poziomach miejskim, stanowym i federalnym doprowadziły do oburzenia wśród ludzi – pracownicy, naciskani przez bandytów i handlarzy narkotykami, są w końcu głównymi ofiarami przemocy ulicznej – szczególnie na peryferiach i w gettach. Wreszcie Partia Pracujących dołączyła do siatki korupcyjnej służącej wielkiemu biznesowi i pozwoliła na pranie brudnych pieniędzy przez przestępczość zorganizowaną i biznes religijny (neopentekostalny).

Nie mając nic do zaoferowania Brazylii, poza bardziej skutecznymi narzędziami wykorzystywania naszych surowców i siły roboczej przez lokalny i międzynarodowy system finansowy, Partia Pracujących budowała swoje poparcie na narzucaniu całej ludności dogmatów kosmopolitycznej religii sekularyzmu, która jest oparta na obcych obyczajach i zwyczajnie obraża religijność naszego narodu. Czyniła tak również poprzez finansowanie ruchów proaborcyjnych, radykalnego feminizmu i agresywnej agendy LGBT, których idealne społeczeństwo jest całkowicie obce brazylijskiej kulturze i dziedzictwu.Do ekonomicznego wyzysku narodu Partia Pracujących i liberalna lewica, którą ona reprezentuje, dodała represje etyczno-behawioralne, narzucając Brazylijczykom postmodernistyczną politykę tożsamościową – mimo, że jest ona sprzeczna z tradycjami ludowymi.

Ogólnie jest tak, że postępowa lewica uważa, że broni mas, ale w istocie nienawidzi wszystkiego, w co one wierzą: ich wiary, ich kultury, ich wartości. Jak można brać na serio liberalnych lewicowców, kiedy twierdzą, że zażywający crack w „Crackolandii” (miasto Sao Paulo) nie cierpią z powodu uzależnienia (wykorzystywanego przez handlarzy narkotykami), ale po prostu są ludźmi wykorzystującymi swoją wolność wyboru? Jak można brać na serio liberalną lewicę, kiedy broni ona legalizacji prostytucji i wszelkich narkotyków?

Liberalna lewica poniosła porażkę, ponieważ nie reprezentuje ona nikogo poza banksterami i przedstawicielami klasy średniej, którzy uważają się bardziej za ludzi Zachodu, niż za Brazylijczyków. Administracje rządowe Partii Pracujących, ze wszystkimi ich kłamstwami, sprzecznościami, kompromisami i nawet z ich rzekomym sukcesem, zgotowały krajowi obecną sytuację. Próbując zmienić Brazylię w karykaturę Kalifornii, Partia Pracujących stworzyła swojego własnego wroga, który zamiast tego dał nam Miami i Teksas.

Nie pozostali bez ostrzeżeń. Mówiliśmy od lat, że lewicowy postępowy liberalizm rzuci nas pod stopy najbardziej reakcyjnej i neokonserwatywnej prawicy, jak może istnieć. Od założenia New Resistace – Brazylia prawie 4 lata temu próbowaliśmy cały czas skłonić lewicę do popierania tradycyjnych wartości moralnych brazylijskiego ludu. Podejmowaliśmy te próby, bo wiemy, że Brazylia może być uratowana tylko poprzez sojusz pomiędzy sprawiedliwością społeczną a moralnym konserwatyzmem. Na każdym kroku byliśmy za to atakowani, nawet przez tę niewielką część lewicy, która krytykuje „ekscesy” liberalnej lewicy.

Drogi odbudowy

Co zatem musi zostać zrobione? Jest konieczne, aby zbudować i umocnić obóz patriotyczny i populistyczny – coś co reprezentuje prawdziwą istotową Brazylię i jej wartości: porządek publiczny, prawo do samoobrony, obronę rodziny przed kosmopolitycznym liberalizmem, jak i obronę pracowników i najbiedniejszych przed globalistycznym kapitalizmem i lichwą. Droga patriotyzmu, konserwatyzmu i pracy, bazująca na chrześcijańskiej myśli społecznej, nauczaniu społecznym Kościoła, dystrybucjonizmie i na nacjonalizmie ludzi takich jak Eneas Carneiro (prawica) i Leonel Brizola (lewica). Czwarta droga ponad liberalizmem, komunizmem i faszyzmem.

Ci, którzy naprawdę kochają naród, kochają też lud. Nacjonalizm bez obrony ludu jest tylko pustosłowiem. Tak samo socjalizm bez suwerenności narodowej.

New Resistance – Brazylia pracuje nad budową tej drogi i wzywa lewicowych i prawicowych nacjonalistów, prawdziwych konserwatystów, patriotów, związkowców i tradycjonalistów do utworzenia takiego bloku patriotycznego. Różnice pomiędzy nami nie są tak istotne. Skupmy się na jednej rzeczy: aby przetrwać!

WOLNOŚĆ! SPRAWIEDLIWOŚĆ! REWOLUCJA!

New Resistance – Komitet Centralny sekcji brazylijskiej

Źródła:

-https://exame.abril.com.br/brasil/temer-diz-que-da-para-aprovar-reforma-da-previdencia-se-bolsonaro-quiser/

-https://www1.folha.uol.com.br/poder/2018/06/em-2003-bolsonaro-parabenizou-grupos-de-exterminio-por-substituir-pena-de-morte-no-pais.shtml

-http://noticias.terra.com.br/brasil/noticias/0,,OI1477397-EI7896,00-Deputado+quer+legalizar+milicias+no+Rio.html

– https://oglobo.globo.com/rio/bicheiros-do-rio-se-unem-mafias-russa-israelense-3425484

-https://www.opovo.com.br/noticias/politica/ae/2018/10/familia-ligada-ao-jogo-do-bicho-apoia-bolsonaros-no-rio.html

-http://blogs.correiobraziliense.com.br/denise/equipe-de-bolsonaro-discute-legalizacao-de-cassinos-no-brasil/

-https://www.diariodocentrodomundo.com.br/olavo-de-carvalho-montou-uma-seita-com-mentiras-orgias-e-politica-o-relato-de-um-ex-aluno-do-guru-da-extrema-direita/

-https://interc.pt/2SpIXrD?fbclid=IwAR1u8UdMGvV0O5ZIMlFcv9D4lYT2VGDjdPbWfic73ym-YFIpESkyXHyQUA

-https://agenciadenoticias.ibge.gov.br/agencia-noticias/2012-agencia-de-noticias/noticias/21586-inseguranca-aumenta-restringe-direitos-e-ameaca-liberdade-no-pais

– https://epocanegocios.globo.com/Brasil/noticia/2018/04/brasil-mantem-1-lugar-em-ranking-de-percepcao-de-corrupcao.html

-https://www.contabeis.com.br/artigos/5024/desemprego-no-brasil-atinge-127-ou-seja-atinge-13-milhoes-de-brasileiros-que-expectativas-podemos-ter-como-encontrar-solucoes-praticas/

-https://brasil.elpais.com/brasil/2018/05/18/politica/1526612140_988427.html

-https://www.conversaafiada.com.br/tv-afiada/bolsonaro-bate-continencia-para-a-bandeira-americana

– https://www.sunoresearch.com.br/artigos/florian-bartunek/

– https://exateus.wordpress.com/2018/03/08/por-que-bolsonaro-nao-peita-george-soros/

-https://economia.estadao.com.br/noticias/geral,equipe-de-bolsonaro-estuda-dez-propostas-para-reforma-da-previdencia,70002564626

-https://www.correiobraziliense.com.br/app/noticia/politica/2018/10/28/interna_politica,715718/em-israel-bolsonaro-ganha-de-haddad-com-77-27-dos-votos-validos.shtml

-https://noticias.uol.com.br/politica/eleicoes/2018/noticias/agencia-estado/2018/10/29/politica-externa-de-bolsonaro-deve-mirar-os-estados-unidos-e-israel.htm

-https://www.opovo.com.br/noticias/politica/ae/2018/08/bolsonaro-diz-que-se-eleito-vai-retirar-embaixada-da-palestina-do-br.html

-https://www.esmaelmorais.com.br/2018/09/governo-bolsonaro-vai-intervir-militarmente-na-venezuela-afirma-general-mourao/

-https://oglobo.globo.com/brasil/bolsonaro-quer-acabar-com-desapropriacao-de-terras-flagradas-com-trabalho-escravo-22978658

-http://mercadopopular.org/2014/10/se-o-tripe-e-neoliberal-lula-e-o-campeao-de-neoliberalismo-brasil/

-https://economia.estadao.com.br/noticias/geral,mesmo-apos-tres-politicas-industriais-brasil-vive-desindustrializacao,108094e

-https://www1.folha.uol.com.br/fsp/cotidian/ff2404200501.htm

-http://gazetaweb.globo.com/gazetadealagoas/noticia.php?c=268282

-https://www.gazetadopovo.com.br/ideias/carta-de-haddad-aos-evangelicos-esconde-apoio-do-pt-ao-aborto-ao-kit-gay-e-a-ideologia-de-genero-8vyiex9yjqadg7s3gy4rsdi7l/

-https://veja.abril.com.br/economia/bancos-lucraram-8-vezes-mais-no-governo-de-lula-do-que-no-de-fhc/

1Operacje psychologiczne (ang. Psychological Operations, PsyOp) – rodzaj manipulacji praktykowany przez władz amerykańskie i media pod kontrolą USA w celu wpływania na emocje, motywy, postrzeganie świata i zachowanie w celu wymuszenia na określonych grupach i poszczególnych osobach postępowania i opinii zgodnych z interesem amerykańskim (przyp. red.).

Za: http://xportal.pl/?p=34188

————————————————————————