8 Listopad 2018

We wtorek wieczorem ozdobne szklane świece umieszczone na polskich grobach wojennych na cmentarzu Layton przy Talbot Road w Blackpool, hr. Lancashire w północno-zachodniej Anglii zostały celowo rozbite. Chuligani uszkodzili również kosze na śmieci i ławki – donosi „Blackpool Gazette”.

– Prosimy lokalnych mieszkańców o czujność i zgłaszanie wszelkich podejrzanych zachowań na cmentarzu, ponieważ chcemy zakończyć to pozbawione szacunku zachowanie – stwierdził rzecznik tamtejszej rady miejskiej.

Szczęśliwie same groby są nienaruszone. Layton Cemetery mieści 138 grobów żołnierzy z I wojny światowej i 39 z II wojny światowej. Między tymi ostatnimi jest 26 Polaków z Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie, m.in. gen. bryg. Władysław Kalkus – komendant Bazy Polskich Sił Powietrznych w Blackpool.

Foto: „Blackpool Gazette”

blackpoolgazette.co.uk

Za: http://dzienniknarodowy.pl/wielka-brytania-sprofanowano-polskie-groby-wojskowe-cmentarzu-blackpool/

———————————————–

A może warto by zapytać izraelskiego Mossadu – kto to czyni, nie tylko w Anglii, ale i w innych krajach? Przecież to, jak twierdzą żydzi, najlepszy wywiad na świecie, a więc może wiedzą kto jest sprawcą tego wandalizmu… – ad