24 Listopad 2018

Koalicja międzynarodowa pod wodzą Stanów Zjednoczonych zbombardowała miasto Hadżin w syryjskiej prowincji Dajr az-Zaur – poinformowała syryjska telewizja państwowa.

Według telewizji celem ataku były obiekty w pobliżu rynku. Zginęło co najmniej 20 cywilów, w tym 9 dzieci oraz 8 kobiet z jednej rodziny.

Zachodnia koalicja regularnie bombarduje Hadżin i sąsiadujące z nim wioski w Dajr az-Zaur pod pretekstem pomocy Syryjskim Siłom Demokratycznym w walce z Państwem Islamskim. Syryjskie media wielokrotnie informowały o ofiarach wśród cywilów.

21 listopada samoloty koalicji zrzuciły na miasto bomby z białym fosforem. Dwa dni później w nalocie na wioskę Shaafa zginęło co najmniej 10 cywilów.Damaszek zwrócił się do ONZ z wnioskiem o zmuszenie koalicji pod wodzą USA do wycofania się z Syrii.

Tymczasem siły koalicji zaprzeczają, aby podczas ich operacji ginęli cywile. Pentagon nie ujawnił, jaka amunicja jest wykorzystywana w nalotach. Zapewniono jedynie, że jest ona zgodna z normami międzynarodowymi.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy od 2014 roku prowadzą działania w Syrii i Iraku skierowane przeciwko Państwu Islamskiemu. Syria nie zgadza się na obecność tych sił na swoim terytorium.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201811249254337-Syria-koalicja-atak-Sputnik/

————————————————————–

Czyżby to było porozumienie między Putinem a Trumpem? Bo to, co armia amerykańska robi w Syrii, gdzie niemalże co parę dni bombarduje ludność cywilną, a sojusznik Rosja siedzi cicho jakby się nic nie stało… Więc wygląda to na jakieś nieoficjalne porozumienie. Inaczej tej sytuacji nie można postrzegać. Poza tym, dlaczego ONZ milczy – już któryś raz z rzędu na zgłoszenia rządu syryjskiego o atakach koalicji z USA na czele – na używanie broni chemicznej… A to najwyraźniej wskazuje – iż ONZ i wszystkie organizacje broniące rzekomo praw człowieka i demokracji – są to agentury syjonistyczne zgodnie współpracujące z USA i całą koalicją w interesie światowego żydostwa… – ad