4 Grudzień 2018

„Globalne ocieplenie” to instrument kontroli gospodarki, społeczeństw i jednostek
Fot. You Tube / The Heartland Institute

Kto kontroluje węgiel, ten kontroluje świat – zgodnie twierdzili uczestnicy konferencji zorganizowanej przez The Heartland Institute przy okazji katowickiego szczytu klimatycznego.

Sesja dotyczyła kwestii tak zwanego globalnego ocieplenia. Uczestniczący w niej eksperci przedstawili najnowsze dowody naukowe wskazujące, że to nie działalność człowieka w decydujący sposób przyczynia się do zmian średniej temperatury na Ziemi.

Sceptycy i alarmujący zgadzają się, że nasza planeta przezywa obecnie okres ocieplenia, a emisje gazów cieplarnianych w pewnym stopniu przyczyniły się do niego – brzmiała jedna z konkluzji konferencji. Jednak, w opinii prelegentów, „globalne ocieplenie” jest de facto projektem politycznym mającym na celu nie ochronę Ziemi przed zagładą, ale maksymalną kontrolę gospodarki, przemysłu, energetyki oraz społeczeństwa i zwykłych ludzi przez polityków i „ekologów”. Klimat na Ziemi jest obecnie i tak stosunkowo chłodny, biorąc pod uwagę ukształtowane historycznie standardy.

Praktycznie wszyscy wygłaszający referaty podkreślili, że „kto kontroluje węgiel, ten kontroluje świat”.

W trakcie konferencji głos zabrali między innymi: dr Craig Idso, Przewodniczący Centrum Badań Dwutlenku Węgla i Globalnej Zmiany; Dennis Avery, związany w przeszłości z Departamentem Rolnictwa i Departamentem Stanu USA; dr Horst Ludecke, emerytowany wykładowca Uniwersytetu Nauk Stosowanych Kraju Saary, James Taylor z The Heartland Institute oraz Wolfgang Muller, sekretarz generalny Europejskiego Instytutu Klimatu i Energii.

Źródło własne

TK, RoM

Za: https://www.pch24.pl/globalne-ocieplenie-to-instrument-kontroli-gospodarki–spoleczenstw-i-jednostek,64591,i.html

———————————————

 Read more: http://www.pch24.pl/globalne-ocieplenie-to-instrument-kontroli-gospodarki–spoleczenstw-i-jednostek,64591,i.html#ixzz5Yl0b5DqR