6 Grudzień 2018

Jacek Perłowski – członek Stowarzyszenia Historycznego Polonia Restituta oraz mec. Stefan Hambura, który m.in. niestrudzenie walczy o niemieckie reparacje wojenne byli gośćmi Michała Jelonka w studiu Mediów Narodowych.

Zdjęcie Perłowskiego w mundurze oficerskim posłużyło jako ilustracja artykułu nt. Marszu Niepodległości zatytułowanego „Ein Paar Banditen” („Kilku bandytów”) w „Süddeutsche Zeitung”. Rekonstruktor domaga się usunięcia fotografii, przeprosin i 100 tys. zł zadośćuczynienia.

– Ten artykuł jest bardzo sprawnie zrobiony, bo „kilku bandytów” jest w cudzysłowie a w tekście jest cytowany minister-szef kancelarii premiera Dworczyk, który mówił właśnie „kilku bandytów”. Wypowiedź ministra Dworczyka została wykorzystana, by nadać tytuł temu artykułowi ale tytuł ten jest powiązany z mundurem Wojska Polskiego z kampanii wrześniowej – tłumaczył mec. Hambura. – Zestawienie tego tytułu i zdjęcia jest karygodne.

– Tak, to wzór 1936, mundur jaki obowiązywał w II Rzeczypospolitej tuż przed wybuchem wojny. Walczono w nim we wrześniu, jak i potem w podziemiu, w partyzantce a potem używali go Żołnierze Wyklęci – przyznał Perkowski.

Za: http://dzienniknarodowy.pl/hambura-perlowski-polscy-baci-niemcy-pluja-na-polski-mundur-wideo/

———————————————

Nie wierzę, by redakcja dziennika “Süddeutsche Zeitung”, była w rękach niemieckich. Podobna sytuacja jaka miała miejsce niedawno w Polsce, gdzie rzekomo polska telewizja tvn prowadziła akcję antypolską [z nagraniami o uroczystościach rocznicowych Hitlera, obchodzonych przez “polskich” nazistów, gdzie okazało się, że te role odgrywali dziennikarze tej telewizji] – wkrótce okazało się, że to filia amerykańskiej CNN. Tak i tu większość prasy i kanałów telewizji jest w rękach żydów niemieckich. Zresztą, tak samo jest i w Polsce, gdzie rzekomo polskie media plują na naród polski i na Polskę, ale już mają respekt co do nazwy POLIN… – ad