31 Grudzień 2018

Senator amerykańskiego stanu Waszyngton Jamie Pedersen wystąpił z inicjatywą zastąpienia tradycyjnych pogrzebów i kremacji zmarłych kompostowaniem. Według niego ta metoda „utylizacji ludzkich zwłok” jest tańsza i nie szkodzi środowisku.

Pedersen wyjaśnił, że podczas kremacji zmarłych do atmosfery jest uwalniany dwutlenek węgla. Tradycyjny pochówek szkodzi środowisku, ponieważ chemikalia przedostają się do gleby. Ponadto koszt pochówku w Stanach Zjednoczonych zaczyna się od 7 tys. dolarów, natomiast nowa metoda będzie kosztować jedynie 5,5 tys. 

Kompostowanie polega na umieszczeniu ciała zmarłego w naczyniu i przyspieszeniu jego rozkładu do konsystencji gęstej żyznej gleby. Po zakończeniu procesu substancja może zostać przekazana krewnym zmarłego. Senator podkreślił, że jego propozycja wywołała mieszaną reakcję mieszkańców stanu. „Ludzie… są bardzo poruszeni perspektywą zostania drzewem lub inną alternatywą dla siebie” — powiedział Pedersen.

Niemniej jednak w styczniu planuje przedstawić swoją inicjatywę w parlamencie Waszyngtonu.

Wcześniej portal News.ru pisał o mieszkańcu Wielkiej Brytanii, który postanowił zrobić show z własnego pogrzebu. Już zaczął sprzedaż biletów na ceremonię, które kosztują od 25 do 100 funtów. Cały dochód zostanie przekazany na rzecz fundacji pomocy chorym na raka prostaty założonej przez Brytyjczyka.

Komentarz:

Iarosuaf – 

Powinni zacząć od Georga Busha i stosować do wszystkich kolejnych prezydentów. USA to jedyny kraj zdehumanizowany w takim stopniu, że kompostowanie zmarłych może się przyjąć, o ile pogrzeb będzie tańszy od tradycyjnego.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201812319501397-usa-utylizacja-ludzkich-zwlok-pomysl/
———————————————————