10 Styczeń 2019

 
Żydzi, islamskie dziecko i prymas Polski Wojciech Polak/fot. YouTube/PAP/Paweł Jaskółka (kolaż)

O niekatolickich praktykach i postawach polskich hierarchów kościelnych słychać coraz więcej. Według mediów katolickich, już na początku roku obchodzić będziemy po raz kolejny „dzień islamu w Kościele”. Wcześniej oczywiście „dzień judaizmu w Kościele”. Po co takie obchody – nie wiemy.

W serwisie „Gościa Niedzielnego” pojawiły się zapowiedzi „najważniejszych planowanych wydarzeń z życia Kościoła w Polsce w 2019 r.”.

26 stycznia obchodzony będzie 19. dzień islamu w Kościele katolickim. Miejscem centralnych obchodów będzie Warszawa. Odbędą się one pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: Od współzawodnictwa do współpracy”. Niezwykle trafiony pomysł.

Wiadomo jednak, kto ma pierwszeństwo. 17 stycznia będzie miał miejsce 22. dzień judaizmu w Kościele. Obchody również będą miały miejsce w Warszawie. Hasłem tego dnia będzie „Nie przychodzę, żeby zatracać”.

Nie wiemy, jak można do Kościoła włożyć judaizm czy tym bardziej islam, ponieważ według nauki Kościoła popartej Tradycją są to inne religie, a islam traktowany jest jako pogaństwo. Co więcej wyznawców judaizmu i islamu Kościół powinien nawracać. Jeśli tego nie robi to przechodzi obojętnie wobec ludzi, którzy w wyniku braku oferty nawrócenia mogą stracić szansę na zbawienie. A organizowanie rozmaitych dni błędnych religii, jest czymś jeszcze gorszym – pozycjonowaniem się na ich poziomie.

Agencja KAI@agencja_KAI

Pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: od współzawodnictwa do współpracy” obchodzony będzie XIX Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

Źródło: gosc.pl/twitter.com
Za: https://nczas.com/2019/01/10/episkopat-oszalal-juz-za-dwa-tygodnie-dzien-islamu-w-kosciele-katolickim-w-warszawie-wczesniej-jednak-dzien-judaizmu/
—————————————————-