12 Styczeń 2019

«Amerykańska placówka dyplomatyczna w Iraku wysyła w świat – używając do tego celu między innymi statków cargo i kontenerów – gigantyczne wprost ładunki…»

RAM         11 styczeń 2019  

Dziś, na swym blogu Maurizio Blondet pisze o ambasadzie USA w Bagdadzie, wykorzystując do tego celu bardzo dobrze udokumentowany artykuł Eric’a Zuesse, noszący tytuł «The Secret Logistics of America’s Global Deep State».

Amerykańska ambasada w stolicy Iraku jest jak najprawdziwszym kuriozum na skalę światową i historyczną, jako że zajmuje ponad 40 hektarów, otoczona jest potrójnym murem i zatrudnia 16 000 pracowników.

https://en.wikipedia.org/wiki/Embassy_of_the_United_States,_Baghdad

Jak ujawnia Zuesse, amerykańska placówka dyplomatyczna w Bagdadzie wysyła w świat – używając do tego celu między innymi statkówcargo i kontenerów – gigantyczne wprost ładunki (ważące tysiące ton), zawierające niezidentyfikowane i niepodlegające identyfikacji – jako że opatrzone immunitetem dyplomatycznym – materiały. Z pewnością nie są to towary wyprodukowane w Irakurzeczą niewyobrażalną jest także to, by ambasada USA w jej wnętrzu była producentem ciężkich i wielkogabarytowych artykułów.

Nad wyraz zatem usprawiedliwione jest pytanie, co ambasada amerykańska w Bagdadzie wysłała na adres ambasady USA w Helsinkach tak dużego, że placówka w Finlandii zmuszona była do wynajęcia ogromnego, niewykorzystywanego magazynu w Malmi (dzielnica Helsinek), znajdującego się pobliżu lotniska, by tam zdeponować «towar» przybywający z Iraku? 

Jak widać na zdjęciach, przesłane materiały muszą być ciężkie i pokaźnych rozmiarów, co wynika z obecności ciężarówek, kontenerów i wózków podnośnikowych wokół magazynu.

Wielkopowierzchniowy magazyn strzeżony jest przez –  jak można przeczytać w relacjach –«ochroniarzy fińskich z amerykańską flagą na uniformach», którzy na zadawane im pytania zareagowali «zdenerwowaniem i podejrzliwością».

//www.helsinkitimes.fi/finland/finland-news/domestic/16074-guarded-warehouse-near-airport-and-mysterious-cargos-from-baghdad-what-is-the-us-embassy-in-helsinki-up-to.html

Bliższe informacje na temat przesyłek ambasady podaje strona Wikileaks, która opublikowała «Listę zakupów ambasady USA» (24 dokumenty). Dane dotyczące Finlandii przeanalizował Will Sillitoe, piszący dla Helsinki Times.

«US Embassy Shoping List – Finland»

https://shoppinglist.wikileaks.org/search?utf8=%E2%9C%93&q=Finland

Wśród wspomnianych dokumentów znajduje się datowany na 17 maja 2018:

«Mission Iraq Shipping Transportation Services»

//web.archive.org/web/20190105195532/https:/iq.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/245/RFP-191Z1018R0002-Mission-Iraq-Shipping-Transportation-Services.pdf

Adresatami wysyłek z ambasady w Bagdadzie są również:

Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Islandia, Irlandia, Włochy, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Portugalia , Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Anglia, Andorra, Lichtenstein, Malta, Księstwo Monako, San Marino, Waytykan, Cypr, Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Estonia, Gruzja, Litwa, Lotwa, Mołdawia, Rosja, Ukraina, Albania, Bośnia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Macedonia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, oraz Kosowo.

Poza tym, niezidentyfikowane materiały przesłane zostały także do Ameryki Południowej oraz do Południowej i Centralnej Afryki.

Co jeszcze bardziej interesujące, tysiące ton – zawsze przykrytego immunitetem wojskowym i dyplomatycznym – materiału – amerykańska placówka dyplomatyczna w Bagdadzie wysyła również do USA, szczególnie do stanów wybrzeża wschodniego.

Chodzi z pewnością o handel bronią (jak nie o coś gorszego), więc Eric Zuesse pyta w swym artykule: «Czy można byłoby znaleźć lepsze miejsce do dyrygowania tego rodzaju operacjami niż ambasada w Bagdadzie?»

 //web.archive.org/web/20160829131047/https:/foreignpolicy.com/2009/10/12/fortress-america-3/
//www.helsinkitimes.fi/finland/finland-news/domestic/16083-what-does-the-us-embassy-in-baghdad-export-to-finland-and-dozens-of-other-countries.html

Pentagon, pisze Zuesse, wszystkie swe operacje (kosztujące ciężkie miliardy dolarów), takie jak zbrojenie jihadistów, Kurdów oraz terrorystów islamskich działających w Europie, realizuje na czarno tzn. bez oficjalnych rozliczeń finansowych i robi to poprzez ambasadę w Bagdadzie. Pentagon nie podlega jakimukolwiek audytowi – jest to jedyne amerykańskie ministerstwo, którego wydatki nie są kontrolowane.

11 grudnia 2017 roku opublikowane zostało studium przeprowadzone przez Montana State University, które ujawniło “dziurę” finansową opiewającą na 21 trylionów dolarów nieautoryzowanych wydatków publicznych i które zapowiadało audyt w Pentagonie, do którego jednakże nie doszło.

MSU SCHOLARS FIND $21 TRILLION IN UNAUTHORIZED GOVERNMENT SPENDING; DEFENSE DEPARTMENT TO CONDUCT FIRST-EVER AUDIT

//archive.is/HiM1r

Taki jest koszt, jaki społeczeństwo amerykańskie płaci za funkcjonowanie «globalnego policjanta», służącego jednakże wyłącznie kaście miliarderów amerykańskich (oraz tych żyjących w krajach zdominowanych przez USA), którzy kontrolują wszystkie korporacje międzynarodowe. Jedynie kasta super bogaczy jest beneficjentem zjawiska, a to, co się dzieje czynione jest jedynie dla nich i ich następców. 

Oto dlaczego ojcowie założyciele Ameryki nie chcieli stałej armii. Odrzucali myśl o rządzie nieustającej wojny. Pragnęli wyłącznie wojska broniącego kraju, niebędącego ochroniarzem, czy też polisą ubezpieczeniową dla tego czy innego miliardera. Nie myśleli o tym, by publicznymi pieniędzmi płacić uzbrojonych przestępców z ISISu, czy Al Qaedy.

Dzisiejsza forma armii amerykańskiej pozostaje wyłącznie na służbie dzisiejszej «arystokracji» USA, a ojcowie założyciele kraju nie pragnęli żadnej arystokracji – czytamy w artykule. Wojsko miało bronić narodu przed niebezpieczeństwem zewnętrznym, co jest możliwe w demokracji, ale USA nie są nią.

America Is One-Dollar-One-Vote, Not Really One-Person-One Vote.

https://washingtonsblog.com/2018/11/america-is-one-dollar-one-vote-not-really-one-person-one-vote.html

Jako że Pentagon nie podlega rozliczeniu, przerodził się więc w tajny rząd oligarchii stanowiącej Deep State. Stąd wniosek, że ambasada w Bagdadzie nie służy narodowi amerykańskiemu, ale tym, którzy kontrolują rząd USA, czyli amerykańskiemu Państwu Głębinowemu.

Zuesse zauważa na koniec, że pomimo potwornego wręcz kosztu Pentagonu oraz jego jeszcze większego skorumpowania, jest on instytucją najbardziej docenianą przez Amerykanów i stwierdza, że jest to możliwe dzięki mass mediom, które są w rękach tych samych miliarderów, dla których pracuje US Army.

Skrót:

https://www.maurizioblondet.it/il-governo-segreto-usa-opera-dallambasciata-americana-a-baghdad-in-nero/
https://www.strategic-culture.org/news/2019/01/10/secret-logistics-of-america-global-deep-state.html
Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick’a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
Za: http://ram.neon24.pl/post/147141,bagdad-tajna-kwatera-glebinowego-rzadu-usa
——————————————————-