15 Styczeń 2019
 
Żydzi przed Białym Domem
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał we wtorek ustawę o walce z antysemityzmem, w której mówi się, że w amerykańskich interesach narodowych jest prowadzenie jej zarówno w USA, jak i za granicą, w tym także w Europie – głosi komunikat Białego Domu. 
 
„Zdaniem Kongresu w interesach narodowych Stanów Zjednoczonych leży walka z antysemityzmem zarówno w kraju, jak i za granicą” — podkreślono w nowej ustawie.

Została ona oparta na dokumencie, który jeszcze w 2017 roku wnieśli do Kongresu Republikanie. Jak wynika z jego treści, przyczyną powstania projektu jest „utrzymujący się wzrost liczby incydentów antysemickich w Europie, w rezultacie których europejscy Żydzi stają się celem fizycznych lub słownych prześladowań, a nawet ataków terrorystów”.

Istnieje pilna potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa europejskich wspólnot żydowskich, w tym synagog, szkół, cmentarzy i innych instytucji – podkreślono w ustawie.

Zgodnie z dokumentem USA powinny w miejscach o znaczeniu międzynarodowym, takich jak ONZ, struktury UE i OBWE akcentować potrzebę walki z antysemityzmem, a Departament Stanu USA dokładnie dokumentować przypadki przejawów antysemityzmu na świecie.

Oprócz tego w dokumencie wprowadzono zmiany w ustawie o międzynarodowych swobodach religijnych z 1998 roku (International Religious Freedom Act). Obecnie w corocznym sprawozdaniu na temat wolności wyznania, które przygotowuje Departament Stanu, musi znaleźć się oddzielny rozdział poświęcony antysemityzmowi w Europie. 

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201901159594483-Trump-chce-walczyc-z-antysemityzmem-w-europie-sputnik-polska/
—————————————-

Wygląda na to, że już mamy “króla świata” – nakazując całemu światu jak mają postępować narody w danych krajach – to znaczy, iż Trump począł się królem na tym ziemskim padole. Następnie, dlaczego taki wrażliwy na antysemityzm? przecież on, jako Irlandczyk nie powinien być aż tak wrażliwy… – ad