17 Styczeń 2019

Amerykański specnaz mógł przejąć więzienie z terrorystami „Państwa Islamskiego”, żeby nie dopuścić do wycieku informacji o sponsorach terrorystów – przekazało MSZ Rosji. Resort zwrócił uwagę na coraz to nowe dowody „jeśli nie bezpośrednich, to pośrednich związków Amerykanów z PI”.

„Mowa o niedawnym oświadczeniu Ruchu Talibów w sprawie zaplanowanego rajdu amerykańskiego specnazu, mającym na celu opanowanie jednego z amerykańskich więzieni w afgańskiej prowincji Badghis, w której przetrzymywano terrorystów PI wziętych do niewoli na północy Afganistanu w sierpniu 2018 roku. Wszystkie te osoby zostały wywiezione przez funkcjonariuszy sił specjalnych w nieznanym kierunku” — czytamy w oświadczeniu na stronie MSZ Rosji. Wśród terrorystów mogli być obywatele Rosji i państw Azji Środkowej.

Resort przekazał też, że USA chcą oskarżyć Rosję o sprzyjanie PI, w tym w zakresie przerzucania do Afganistanu terrorystów z Syrii i Iraku. W tym celu amerykańskie służby specjalne przygotowują fałszywe informacje, które puszczą do mediów Afganistanu i innych zagranicznych państw.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201901169601984-msz-rosji-ma-nowe-dowody-na-zwiazek-usa-z-daesz/
—————————————————