27 Styczeń 2019

Władze Wenezueli chcą wycofać rezerwę złota jaką kraj ten zdeponował w Wielkiej Brytanii. Według źródeł medialnych Wenezuelczycy spotkali się z odmową już w grudniu.

Władze Wenezueli poinformowały Bank of England, że chcą wycofać rezerwę złota jaką złożyły w jego skarbcu. Złoto powierzone Brytyjczykom przez Wenezuelę jest warte 1,2 miliarda dolarów. Według portalu agencji Bloomberg Brytyjczycy odmówili wydania wenezuelskiego złota. Bank of England miał podjąć taką decyzję pod naciskiem wysokich przedstawicieli władz USA w tym sekretarza stanu Mike’a Pompeo oraz doradcy prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona.

Wenezuelczycy starali się wywieźć swoje złoto z Wielkiej Brytanii od tygodni. Szef banku centralnego Wenezueli Calixto Ortega przebywał w Londynie wraz z delegacją w połowie grudnia domagając się przekazania złota. Już wówczas spotkał się z odmową. W dodatku przedstawiciele Bank of England mieli oświadczyć Wenezuelczykom, że nie zamierzają dłużej utrzymywać kontaktów z ich bankiem centralnym.

Według agencji Bloomberg, Bank of England odmówił komentarza w sprawie wenezuelskiego złota. Komentarza odmówił również sekretarz stanu USA, a także rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Natomiast Departament Skarbu USA przyznał oficjalnie, że kraj ten „użyje swoich narzędzi ekonomicznych i dyplomatycznych by dopilnować, aby transakcje wenezuelskiego rządu, włączając jego państwowe przedsiębiorstwa i zagraniczne rezerwy, pozostawały w zgodzie” z uznaniem przez Waszyngton polityka opozycji za tymczasowego prezydenta Wenezueli.

Brytyjczycy podobnie jak Amerykanie i w przeciwieństwie do pozostałych państw europejskich uznały już opozycyjnego polityka Juana Guaido tymczasowym prezydentem Wenezueli. Guaido ogłosił się w głową państwa w środę w czasie ulicznej manifestacji swoich zwolenników. Według agencji Bloomberg, Waszyngton podejmuje działania na rzecz odcięcia władz Wenezueli od reszty rezerw finansowych zdeponowanych poza granicami kraju. Bank Centralny Wenezueli posiada poza granicami rezerwy o łącznej wartości 8 mld dol.

bloomberg.com/kresy.pl
Za: https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/bank-of-england-odmowil-wladzom-wenezueli-wydania-ich-rezerw-zlota/
————————————————–

Tak wygląda tzw. “zachodnia demokracja” – czyli wolno okradać państwa z ich skarbów i nikt nie protestuje, nawet syjonistyczna Unia Europejska na ten temat nie zabiera głosu… Natomiast, w ekspresowym tempie, wysłała do prezydenta Wenezueli Maduro  ultimatum wzywające go do rozpisania w ciągu ośmiu dni nowych wyborów powszechnych. Na co prezydent Maduro odpowiedział że: „państwa Unii są bezczelne, składając mu taką propozycję”. – Zachowują się arogancko, nikt nie może stawiać nam ultimatum. Jeśli ktoś chce wyjechać z Wenezueli, droga wolna – mówił prezydent. – Europejskie elity nie prezentują opinii Europejczyków – dodał.

Wracając do złota zdeponowanego w Bank of England, prawdopodobnie Wenezuela nigdy go nie odzyska. Jeśli ktoś zna syjonistyczne zasady funkcjonowania tzw. “London of City”, to łatwiej mu zrozumieć uprawianą od wieków politykę przez “ród królewski” w Wielkiej Brytanii i u jej tzw. “koalicjantów” z USA, Francją, Kanadą, Niemcami, Arabią Saudyjską, no i IZRAELEM na czele… 

Stąd dobry przykład dla świata, by nigdy nie deponowali w bankach zachodnich swoich skarbów, ani też złota czy srebra… – ad