29 Styczeń 2019

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton
 
Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa, komentując zapis w notesie doradcy prezydenta Stanów Zjednoczonych ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona o wysłaniu żołnierzy do Kolumbii, przypomniała, że ​​destabilizacja sytuacji w Wenezueli jest prowadzona właśnie z terytorium Kolumbii. 
 
Bolton w poniedziałek wygłosił konferencję prasową dotyczącą sankcji wobec Wenezueli. W jego notatniku dziennikarze, którzy oglądali zdjęcia agencji prasowych z wydarzenia, widzieli zapis „5000 żołnierzy do Kolumbii”. Prezydent USA Donald Trump w 2017 roku zasugerował możliwość amerykańskiej interwencji wojskowej w Wenezueli. Przedstawiciele administracji USA niedawno powiedzieli, że w odniesieniu do Wenezueli „rozważane są wszystkie opcje działań”.

„Stacja telewizyjna NBC, powołując się na trzech wysokich rangą przedstawicieli Pentagonu, dziś poinformowała, że amerykańskie dowództwo wojskowe nie wysyła wojskowych do Kolumbii ani Wenezueli. Według rozmówców stacji USA nie wysyłają do tych krajów ani personelu wojskowego, ani sprzętu” — czytamy w komunikacie rzecznika rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Facebooku.

 
Nie ma jeszcze oficjalnych komentarzy, „ale nie tracimy nadziei” — dodała Maria Zacharowa.

Jednocześnie przypomniała, że „powrót demokracji” do Wenezueli i, nazywając rzeczy po imieniu, destabilizacja sytuacji w tym kraju odbywają się właśnie z terytorium Kolumbii.

„«Ale co z brakiem ingerencji w sprawy wewnętrzne, od wyborów do bezpieczeństwa cybernetycznego, którymi kolektywny Zachód tak bardzo się martwił w ostatnich latach?» — zapytacie. No, jakoś tak” — napisała przedstawicielka rosyjskiego MSZ w Facebooku.

Za: https://pl.sputniknews.com/polityka/201901299694347-Rosja-Wenezuela-USA-Bolton-Zacharowa-notatki-destabilizacja-Sputnik-Polska/
————————————————–