9 Luty 2019

Wiceprezydent Wenezueli Delcy Rodríguez

W dialogu między opozycją a legalnymi władzami Wenezueli przeszkadzają wskazówki z Waszyngtonu – powiedziała w wywiadzie dla RT wiceprezydent tego kraju Delcy Rodríguez. Jak podkreśliła, Caracas stanęło w obliczu „absolutnej politycznej i ideologicznej awersji wobec Wenezueli i wobec boliwijskiego modelu socjalizmu”. 

„Przeszkadza polecenie administracji Donalda Trumpa, że nie będzie negocjacji, będzie wojna. Mówimy „tak” dialogowi, ale „nie” wojnie. Żadnej wojny” — powiedziała Rodriguez.

Polecenie z góry dotyczy odrzucenia dialogu. To to samo polecenie, które wydali, gdy niemal porozumieliśmy się z Dominikaną i niemal podpisaliśmy porozumienie na spotkaniu zorganizowanym przez Wenezuelczyków, na którym poszukiwano dróg rozwiązania problemów Wenezuelczyków. Waszyngton uważa, że Nicolas Maduro powinien odejść — powiedziała Delcy Rodríguez.

Przypominamy, że kolejne zaostrzenie kryzysu politycznego w kraju miało miejsce kiedy lider opozycji Juan Guaido ogłosił się tymczasowym szefem kraju. 

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201902099782832-wiceprezydent-wenezueli-polecenie-z-waszyngtonu-przeszkadza-w-dialogu-z-opozycja-sputnik-polska/
———————————————