10 Luty 2019 

8 lutego 2019 r dr n. med. Katarzyna Bross-Walderdorff stanęła przed sądem Naczelnej Izby Lekarskiej w Warszawie ul. Sobieskiego 110 w sprawie odwołania od decyzji o zawieszeniu praw wykonywania zawodu.

Obrońcą w jej sprawie był mecenas Arkadiusz Tetela. Sąd zadecydował o ukaraniu lekarki w szczególnym dniu – pierwszego czytania obywatelskiego projektu STOP NOP o wolność naszych rodzin.

Lekarka sprzeciwiła się szczepieniu wcześniaków i noworodków, szczególnie urodzonych w złym stanie, bez możliwości wykluczenia przeciwwskazań. Powiedziała o tym głośno, o czym inni milczą. Sąd lekarski z Bielska Białej zawiesił jej prawo wykonywania zawodu (nieprawomocnie).

Sukces! Postanowienie o zawieszeniu prawa wykonywaniu zawodu lekarza uchylone przez Naczelny Sąd Lekarski! Doktor nadal może pracować!

Sprawa jednak wraca do sądu lekarskiego w Bielsku Białej. Za wypowiedź w sejmie kara nagany, którą pełnomocnik Arkadiusz Tetela będzie skarżyć do sądu najwyższego.

Po posiedzeniu dr Katarzyna Bross-Walderdorff powiedziała, że jest najbardziej szczęśliwa z tego powodu, że dowiedziała się dzisiaj, że szczepienia zostaną przesunięte na trzecią dobę, na jakąkolwiek późniejszą niż pierwsza i uważa to za sukces.

Całe nagranie z posiedzenia przed sądem Naczelnej Komisji Lekarskiej można zobaczyć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=QQyn1ujqy80

4

 

Za: http://ewinia-nowyekran-pl.neon24.pl/post/147638,dr-n-med-katarzyna-bross-walderdorff-przed-sadem
—————————————————-