11 Luty 2019

Prof. Piotrowski: czy w Parlamencie Europejskim powstanie frakcja obrońców życia?

Miroslaw Piotrowski Fot: Krystian Maj/FORUM
Czy nie dojrzał czas, aby chrześcijańską odpowiedzialność w polityce skonkretyzować? Czy katolicy opowiadający się zdecydowanie za życiem mogliby stworzyć w Brukseli i Strasburgu oddzielną frakcję, która mówiłaby własnym głosem i nie byłaby dominowana przez obecnych unijnych decydentów? – pytał na antenie TV Trwam prof. Mirosław Piotrowski, poseł do PE.

Aby taka grupa powstała potrzeba zaledwie 25 posłów z co najmniej 7 krajów członkowskich. Przeciwnicy takiego rozwiązania powołują się na słowa francuskiego filozofa, który twierdził, że w polityce nie działa się jako katolik, tylko będąc katolikiem. A znany niemiecki polityk dodawał, że nie ma chrześcijańskiej polityki, jest tylko chrześcijańska odpowiedzialność w polityce. Czy nie dojrzał jednak czas, aby tę chrześcijańską odpowiedzialność w polityce naprawdę skonkretyzować? – wskazywał prof. Piotrowski.

Europoseł przypomniał, że według Światowej Organizacji Zdrowia w ubiegłym roku w wyniku tzw. aborcji życie straciło blisko 42 mln dzieci. – Prawo do zabijania dzieci nienarodzonych, czyli aborcja, przegłosowywane jest w przygniatającej większości unijnych dokumentów. Częstokroć ukryte jest to pod eufemistycznym określeniem „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego”. Mimo, że największą grupą w Parlamencie są – przynajmniej z nazwy – chrześcijańscy demokraci, czyli Europejska Partia Ludowa, to nie przeszkadza im w lansowaniu, a także głosowaniu za takimi rozwiązaniami. W grupie chadeckiej i pozostałych są przecież katolicy i inni chrześcijanie. Rozmywają się oni jednak w tej specyficznej unijnej magmie – podkreślił.

W izbie PE zasiada obecnie 751 europosłów. Głosujących za życiem jest 150-200 osób. Czy w przyszłej kadencji Parlamentu Europejskiego da się te proporcje zmienić? – zakończył polityk.

Źródło: TV TRWAM
T.K.
Za: https://www.pch24.pl/prof–piotrowski–czy-w-parlamencie-europejskim-powstanie-frakcja-obroncow-zycia-,66068,i.html
—————————————————–
 Read more: http://www.pch24.pl/prof–piotrowski–czy-w-parlamencie-europejskim-powstanie-frakcja-obroncow-zycia-,66068,i.html#ixzz5fElCQ2VC