19 Luty 2019

Prezydent USA Donald Trump w swoim przemówieniu w dniu 25 lutego zwróci się do wenezuelskich wojskowych z prośbą o wsparcie samozwańczego prezydenta Juana Guaido i otwarcie drogi dla pomocy humanitarnej ze Stanów Zjednoczonych. To wynika z punktów przemówienia Trumpa, rozpowszechnionych przez służbę prasową Białego Domu.

 
Trump wygłosi przemówienie na Florydzie o godz. 16 czasu lokalnego  (godz. 22.00 czasu polskiego).

Przywództwo wojskowe Wenezueli ma oczywisty wybór — dążyć do demokracji ze względu na swoją przyszłość i przyszłość swoich rodzin, w przeciwnym razie stracą wszystko, co mają” — głoszą punkty przemówienia Trumpa.

„Stany Zjednoczone wiedzą, gdzie przywódcy wojskowi i ich rodziny mają pieniądze ukryte na całym świecie. Wojsko i siły bezpieczeństwa powinny wysłuchać prezydenta Guaido i umożliwić pomoc humanitarną dla Wenezueli” — brzmi projekt przemówienia.

Przeczytaj również: Stany Zjednoczone ogłosiły tajne negocjacje wenezuelskich generałów z opozycją

Wenezuelskie wojsko negocjuje z opozycją, powiedział w sobotę 16 lutego doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton w wywiadzie dla Fox News.

Za: https://pl.sputniknews.com/polityka/201902199856074-Guaido-Trump-Wenezuela-wojsko-wsparcie-Guaido-Sputnik-Polska/

———————————–

“Nie bój się Stachu, bo ja sam w strachu” – podobnie wyglądają “mowy” Boltona i Trumpa. Przegrali w Syrii i są bardziej ostrożni, wolą brać na strach…

Skoro w ten sposób straszą Wenezuelę, to wygląda na to, że nie mają konkretnego planu jak ją przejąć i zagarnąć źródła naftowe. Wydaje się, że za dużo “narozczyniali” konfliktów na całym świecie, i nie wiedzą za który się zabrać [bo przecież jest niemożliwe zabrać się za wszystkie na raz] – są w roli przysłowiowego strażaka – wszędzie napodpalał i nie wie gdzie ma pierwsze gasić… – ad