20 Luty 2019

Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa rozpoczyna globalną kampanię, mającą na celu położenie kresu kryminalizacji homoseksualizmu w dziesiątkach krajów, w których nietradycyjna orientacja seksualna jest nielegalna – donosi stacja telewizyjna NBC, powołując się na urzędników.

Szefem kampanii jest ambasador USA w Niemczech Richard Grenell – najwyżej postawiony urzędnik w administracji Trumpa, który otwarcie ujawnił, że jest gejem [i jak niektórzy twierdzą iż jest także koszerny? – ad]. 

„Obawy wywołuje to, że w XXI wieku w około 70 krajach wciąż istnieją przepisy kryminalizujące status lub zachowanie członków społeczności LGBT” — powiedział urzędnik zaangażowany w organizację kampanii.

Strategia dekryminalizacji jest nadal przedmiotem dyskusji, ale według urzędników prawdopodobnie będzie obejmować pracę z organizacjami międzynarodowymi, takimi jak ONZ, UE i OBWE, a także z krajami, które mają już prawa dla homoseksualistów. W kampanię zaangażowane są również inne amerykańskie ambasady w Europie.

Jak zaznacza stacja telewizyjna, kampania powstała częściowo w odpowiedzi na doniesienia o egzekucji przez powieszenie młodego mężczyzny o nietradycyjnej orientacji, która miała miejsce w Iranie.

Pod koniec marca ubiegłego roku prezydent USA podpisał memorandum zakazujące służby w armii osobom transpłciowym. Decyzja o anulowaniu tego zakazu została podjęta za kierownictwa Baracka Obamy, ale jej wdrożenie zostało przełożone. Sekretarz obrony USA James Mattis 1 lipca 2017 roku zatwierdził sześciomiesięczne odroczenie zniesienia zakazu. Według różnych szacunków w amerykańskiej armii służy od 1,3 do 6 tysięcy osób transpłciowych.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201902209869201-sputnik-usa-homoseksualizm-kampania/

—————————————