3 Marzec 2019

Szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji Walerij Gierasimow w Moskwie
 
Stany Zjednoczone wraz z sojusznikami opracowują ofensywne działania zbrojne wymierzone w nieprzychylne im państwa – powiedział wiceminister obrony Rosji Walery Gierasimow na konferencji poświęconej rozwojowi strategii wojskowej. 
 
Jak podkreślił, USA i ich sojusznicy wybrali agresywny wektor polityki zagranicznej, analizując ofensywne działania zbrojne: „atak globalny”, „wielobiegunowe konfrontacje”, technologie „kolorowych rewolucji” i „miękką siłę“.

— Ich celem jest likwidacja państwowości nieprzychylnych im państw, podkopywanie suwerenności, zmiana legalnie wybranych organów władzy państwowej. Tak było w Iraku, Libii, na Ukrainie. Obecnie analogiczne działania obserwujemy w Wenezueli

— powiedział wiceminister obrony.

Gierasimow dodał, że rywale geopolityczni Rosji przygotowują się do wojny z zaawansowanym technologicznie wrogiem, z użyciem broni z powierza, kosmosu i aktywnej wojny informacyjnej. 

Jak podkreślił, współczesne konflikty charakteryzują się nie tylko wykorzystaniem środków presji gospodarczej, politycznej i informacyjnej, ale także „demonstrowaniem siły militarnej w celu zwiększenia skuteczności środków niewojskowych”.

W tych warunkach — zdaniem Gierasimowa — Siły Zbrojne Rosjipowinny być gotowe do prowadzenia konfliktów zbrojnych nowego typu, rozwijania form i metod użycia wojsk przede wszystkim do strategicznego odstraszania oraz doskonalenia organizacji obrony państwa.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201903039967304-usa-agresja-sputnik/
————————————————–