8 Marzec 2019

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oskarżył rząd wenezuelskiego przywódcy Nicolasa Maduro o odłączenie prądu w Wenezueli. „Przerwy w dostawie prądu i zniszczenia, które szkodzą zwykłym Wenezuelczykom, nie są spowodowane przez USA”. 

„Przerwy w dostawie prądu i zniszczenia, które szkodzą zwykłym Wenezuelczykom, nie są spowodowane przez USA. Ani nie przez Kolumbię, Ekwador, Brazylię, Europę czy kogokolwiek innego. Deficyt energii elektrycznej i głód wynikają z niekompetencji rządu Maduro” — napisał Pompeo na swoim mikroblogu w Twitterze.
 
 Wcześniej Narodowa Korporacja Energii Elektrycznej Wenezueli na swoim Twitterze oświadczyła, że ​​w dużej wenezuelskiej elektrowni wodnej El Guri doszło do sabotażu. W związku z incydentem różne regiony republiki zostały pozbawione energii, w tym międzynarodowy port lotniczy Caracas.

Później administracja prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro oświadczyła, że na wschodzie republiki zostało przywrócone zasilanie.

Tak jak poprzednio odparliśmy wszystkie akty agresji, w tym momencie w Wenezueli zasilanie na całym wschodzie kraju zostało bohatersko przywrócone

– czytamy w oświadczeniu.

Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/2019030810014363-sputnik-wenezuela-usa-pompeo/
—————————————————–