8 Marzec 2019

Wybrzeże Morza Czarnego
 
Komisja Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych w czwartek jednogłośnie zatwierdziła projekt ustawy zakazującej administracji Waszyngtonu uznania Krymu za rosyjski, poinformowała służba prasowa tej komisji. 
 
Treść „Ustawy o nieuznaniu aneksji Krymu” jest bardzo krótki i składa się tylko z kilku zdań. „Zakazać amerykańskiemu rządowi uznania aneksji Krymu przez Rosję – czytamy w dokumencie. – Polityka Stanów Zjednoczonych polega na tym, aby nie uznać de iure czy de facto suwerenności Federacji Rosyjskiej nad Krymem, jego przestrzenią powietrzną czy wodami terytorialnymi”.

Projekt ustawy, który został przedłożony Kongresowi 16 stycznia, zabrania wszystkim instytucjom i agencjom rządowym Stanów Zjednoczonych „podejmowania jakichkolwiek działań lub udzielania jakiejkolwiek pomocy, która powinna obejmować uznanie lub implikowanie de iure czy de facto uznania suwerenności Federacji Rosyjskiej nad Krymem, jego przestrzenią powietrzną czy wodami terytorialnymi”. Jednak w treści oddzielnie stwierdzono, że ​​prezydent ma prawo do wyjątków, jeśli „zdecyduje, że jest to konieczne dla interesów bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych”. Jeśli obie izby Kongresu zatwierdzą inicjatywę, zostanie ona przesłana do podpisu głowie państwa.

Za: https://pl.sputniknews.com/polityka/2019030810015675-usa-decyzja-krym-sputnik/

———————————-

Komisja Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych” jakimś dziwnym trafem zapomniała o Kosowie, gdzie USA i NATO z terytorium Serbii “wyznaczyli” Kosowo na państewko rzekomo niezależne, wbrew prawu międzynarodowemu. A poza tym w 2014 roku, Ukrainę z prawowitym prezydentem Janukowyczem, siłą obalili syjoniści na czele z USA i stworzyli sobie rząd z ludzi podległym tzw. “koalicji zachodu” na czele z USA. O tym szanowna Komisja ani słowem nie wspomina, również i o tym, że Krym od wieków należał do Rosji a nie do Ukrainy (a to że i Sekretarz ZSRR Nikita Chruszczow jako urodzony na Ukrainie sprawił prezent i w 1954 roku podarował Krym Ukrainie {zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=ZFunccG_C7E }) – to nie znaczy że to jest terytorium Ukrainy  – ad