11 Marzec 2019

Układ gdański to jednak grubsza sprawa niż TP-SA. Dowodzi tego na przykład lokalizacja przekopu Mierzei Wiślanej poza terytorialnymi granicami miasta Gdańska. Gdyby bowiem władze państwa zgodziły się na lokalizację będącą w jurysdykcji miasta Gdańska to z pewnością władze Rosji nie zgłaszałyby tylu protestów wobec polskiej inwestycji na zalewie wiślanym. Również UE ma środowiskowe zastrzeżenia wobec przekopu Mierzei Wiślanej. Co daje lokalizacja poza granicami Gdańska? Otóż jeśli Układ Gdański dążący do przedwojennego statusu miasta jako „Wolne Miasto Gdańsk” dopnie swego to wpływy niemieckie, o czym możemy się przekonać dzięki gdańskim wodociągom, doprowadzą do wyłączenia portu gdańskiego dla polskiej gospodarki. Wtedy kanał na Mierzei Wiślanej okaże się dla państwa polskiego zbawienny.

Zarówno kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej jak i partnerstwo publiczno-prywatne miasta Gdańsk to bzdura wobec tego czego w programie pana Bronisława Wildsteina nie było. Zasadniczo mój artykuł traktuje więc nie o tym co panowie w studio TVP-Info mówili ale o tym czego nie mówili.

Pierwszą zajawką tego czego dziennikarze programu „o co chodzi” unikali jak ognia jest krótka informacja na stronce telewizji internetowej wrealu24.pl.

Cytacik:

„PIS-owska zmowa czyli art. w „Sieci”: Jak działa układ gdański”

PiS bał się tych wyborów bo zdawał sobie sprawę z przepływu elektoratu, co faktycznie się wydarzyło. Dopiero w piątek ustami Piotra Semki przemówiło półgębkiem tv wpolityce.pl, przypominając, że są jakieś wybory w Gdańsku i że murowana kandydatka uchyla się od debaty. Teraz mamy kolejny przykład hipokryzji PIS czyli afiliowany przy nim tygodnik w “Sieci” uprzejmie informuje w artykule “Jak działał układ gdański i nadal działa układ gdański”. Po niewczasie panowie “dworscy dziennikarze”, poniewczasie.

O jakie więc wybory chodzi? Ano o uzupełniające wybory na Prezydenta Miasta Gdańska po śmierci prezydenta Adamowicza. W szranki wyborcze stanęły 3 osoby, pełniąca obowiązki prezydenta pani Dulkiewicz, reżyser filmowy Grzegorz Braun i przedsiębiorca budowlany Marek Skiba. Wygrała oczywiście w przenośni i dosłownie faworyta pana Adamowicza. Pomijając jednak wątki towarzysko-erotyczne chciałbym zwrócić uwagę na ciekawy układ wyborczy. Skazani na porażkę konkurenci pani Dulkiewicz występują niemalże w tych samych barwach społeczno-religijnych. Tak Braun jak i Skiba są aktywnymi działaczami na rzecz polskiego katolicyzmu, przypadek? Oczywiście że nie! Te 4% głosów wyborczych jakie otrzymał Skiba zostało bowiem odjęte z głosów Brauna – jedynej rzeczowej i ambitnej konkurencji wobec protegowanej Adamowicza. Ktoś z władz miasta/państwa musiał ewidentnie wspierać kandydaturę Skiby aby rugować z polityki Grzegorza Brauna.

Dlaczego to takie istotne? Otóż najważniejszą i najniebezpieczniejszą cechą pana Grzegorza Brauna jest jego gawędziarstwo. Lata praktyki zrobiły swoje i pan Braun potrafi prowadzić monologi godzinami używając przy tym poprawnej polszczyzny, nietuzinkowego słownictwa i prostoty logiki. „Zatem” (jak mawia Braun) o czym to rozprawiał, cóż takiego „wyłuszczał” widzom CDA.pl i youtube reżyser dokumentalista? Ano wyłuszczał i to grubo przed publikacją artykułu tandemu Pyza/Wikło czym jest rzeczony „Układ Gdański” (4) O tym samym problemie, układu gdańskiego szeroko rozprawiał również autor książki pt: „Masoneria Polska” pan dr. Stanisław Krajski. Obaj ci nie wymienieni z imienia i nazwiska w programie Wildsteina panowie mówili wprost i bez ogródek na jakich podwalinach dzisiejszy Układ Gdański funkcjonuje. Mało tego pan Krajski stwierdza że dla europejskiej masonerii Gdańsk jest drugim najważniejszym miastem zaraz po Brukseli. Jest to spowodowane nie tylko względami historycznymi ale przede wszystkim geopolitycznymi. Polska bowiem tak 1RP jak 2RP i 3RP życie gospodarcze organizowała w zlewisku rzeki Wisły która swój bieg kończy właśnie w Gdańsku. Kto zatem kontroluje Gdańsk ma zasadniczy wpływ na politykę Warszawy i kontroluje życie gospodarcze Polski. Za 1RP korona walczyła zbrojnie z hanzeatyckim zgermanizowanym miastem Gdańsk bo cła na spławiane Wisłą zboże były zabójcze dla państwowości. 2RP aby się rozwijać zmuszona była do budowy miasta i portu Gdynia. 3RP szuka ratunku przed masonerią za pomocą Elbląga i kanału na Mierzei Wiślanej.

Można by zatem uznać że panowie w studio TVP-Info opowiadali farmazony i popierdywali sobie na różankowo gdyby nie jeden fakt. Otóż pan redaktor, były prezes TVP Bronisław Wildstein jest polskim żydem. Żydem którego da się lubić. Dlatego właśnie powinien się wystrzegać tematów generujących wojnę polsko-polską, ewidentnie generujących ostracyzm wobec pomijanej części społeczeństwa i wywołujących zapalczywość skrajnej prawicy wobec pisowskiego centrum i wobec żydów. Jestem przekonany że Braun sobie to zapamięta jak Wildstein potraktował nie tylko Układ Gdański czy wybory uzupełniające na prezydenta Gdańska ale przede wszystkim środowiska narodowe i katolickie. Oby takie nonszalanckie traktowanie potencjalnego sojusznika politycznego nie obróciło się nie tylko przeciw PIS ale i przeciw propolskim żydom. Panu Wildsteinowi przypominam sprawę Dreyfusa, bo może się on znaleźć w podobnym położeniu właśnie dlatego że buduje swoją publicystyką podziały społeczne na prawicy.

Puentując powyższe – czym jest piątek trzynastego Wildsteina? Ta pechowa data to dzień śmierci Wielkiego Mistrza Templariuszy Jacques de Molay zgładzonego ponieważ jego zakon był wierzycielem francuskiego króla Filipa IV Pięknego. Ten zamiast spłacić bajońskie kwoty wolał zlikwidować źródło długów. Jako że w programie „o co chodzi” pan redaktor nie raczył powiedzieć o co chodzi, niniejszym opisałem żydowsko-bankierski problem masonów gdańskich i żydów polskich. Jak mawia stara mądra Księga: „nic nowego pod słońcem” współcześni żydzi jak przed wiekami budują golema do walki z ich wrogami aby wcześniej czy później walczyć z własnym dziełem. (6)

https://www.wsieciprawdy.pl/sieci-jak-dziala-uklad-gdanski-pnews-3937.html(link is external)
https://www.tvp.info/34082660/program-o-co-chodzi(link is external) (5ta minuta)
http://niewygodne.info.pl/artykul8/04118-Jak-Kulczyk-z-Francuzami-TPSA-p…(link is external)
https://www.youtube.com/watch?v=fCEvU9wRnFg(link is external) Blokowanie Grzegorza Brauna w Gdańsku? O układzie Gdańskim, PKW, Olszewskim i kartelu III RP
https://www.youtube.com/watch?v=vY9O2twWtys(link is external) Dr Stanisław Krajski o Masonerii w Gdańsku?
https://www.youtube.com/watch?v=T79giXahf7c(link is external) The Golem Trailer #1 (2019)
norwid
Źródło: NIEPOPRAWNI, 9 marca 2019.
Ilustracja tytułowa: Magdalena Adamowicz i Aleksandra Dulkiewicz w towarzystwie Pawła Adamowicza. Fot. Wojciech Strożyk, Reporter EAST NEWS, za viva.pl, 5.03.2019 / wybór zdjęcia wg.pco
Za: http://www.polishclub.org/2019/03/10/wildsteina-piatek-trzynastego/
—————————————————–