7 Kwiecień 2019

Niektórzy przywódcy katoliccy namawiają Kościół, aby „nie mówił o Bogu, ale oddał ciało i duszę problemom społecznym: migracji, ekologii, dialogowi społecznemu, walce z ubóstwem, sprawiedliwości i pokojowi” – powiedział Kardynał Robert Sarah.

Najwyższy rangą kardynał afrykański powiedział w tym tygodniu, że Kościół ryzykuje,  jeśli skupi się na kwestiach „horyzontalnych”, takich jak imigracja i ekologia, zamiast głosić Jezusa Chrystusa  stanie się kolejną, jedną z wielu, organizacją pozarządową.

Zwany podczas ostatniego papieskiego konklawe Czarnym Wojtyłą Kardynał, postrzegany jest jako siła zdolna zjednoczyć różne narody, Kurię i Biały Dom, tak jak duchowy ojciec Solidarności w 1978 roku. Czy kardynał Robert Sara może być „czarnym papieżem o którym jest mowa w słynnej przepowiedni? Jeśli chodzi o użycie słowa „czarny” związanego z papieżem, niektórzy uważają, że odnosi się to do złej natury, a więc ostatnim papieżem będzie zły papież lub jezuita., ponieważ przełożony zakonu jezuitów zwany jest Czarnym Papieżem.

W każdym razie w Watykanie jest lobby zwalczające kardynała Sarah. Grupa ta chce nie dpouścić do tego aby Kardynał Sarah został następnym papieżem.

Wszystkie społeczne problemy są niezwykle ważne ale sprowadzenie Kościoła do roli jeszcze jednej organizacji pozarządowej nie jest w czyimkolwiek intresie – twierdzi Kardynał.

„Kościół jest istotny tylko dlatego, że pozwala nam spotkać Jezusa” – mówi hierarcha. „Ma rację bytu  tylko dlatego, że przekazuje nam Objawienie. Kiedy Kościół staje się przeciążony ludzkimi strukturami, przeszkadza to światłu Bożemu jaśniejącemu w nim  i przez niego (Kościół) ”.

Kardynał nigdy nie wymienił Papieża Franciszka jako stwarzającego zagrożenie dla istoty Kościoła, ale to on  [Franciszek – ad] zajmuje się ostatnio nie propagowaniem Słowa Bożego a głoszeniem idei globlistycznej.

„Kryzys Kościoła jest przede wszystkim kryzysem wiary. Niektórzy chcą, aby Kościół był “towarzystwem” i chcą mówić językiem mediów. Chcą, aby stał się  popularny ” – powiedział kardynał w wywiadzie.

„Kusi nas, aby sądzić, że nasze działanie i nasze pomysły uratują Kościół. Lepiej byłoby pozwolić Kościołówi samemu się uratować – powiedział Kardynał Sarah.

Sarah sugeruje, że świat jest atakowany przez „zjadliwy ateizm”, który dotyka wszystkich, w tym także i Kościół.

„Wszystko przenika, nawet nasz kościelny dyskurs. Polega to na umożliwieniu współistnienia radykalnie pogańskich i światowych sposobów myślenia lub życia z wiarą – powiedział. „I jesteśmy całkiem zadowoleni z tego nienaturalnego wspólnego pożycia! To pokazuje, że nasza wiara stała się rozcieńczona i niespójna! ”

„Pierwsza reforma, jakiej potrzebujemy, jest w naszych sercach. Nie możemy już iść na żaden kompromis z kłamstwami. Wiara jest zarówno skarbem, którego musimy bronić, jak i mocą, która pozwoli nam Kościół obronić – powiedział.

PS. Podczas gdy papież przemawia w interesie migracji, zmian klimatycznych i socjalizmu / komunizmu, mając nadzieję, że trafi do wielu, którzy nie interesują się Kościołem katolickim, większość osób, w intersie których ponoć Papież przemawia jego słowami się nie interesuje i nigdy nimi nie zostanie poruszona.

Natomiast wszyscy oni uznają Kościół Katolicki za “zepsuty i zły” ze względu na stanowisko w sprawie aborcji, kontroli urodzeń i homoseksualizmu.

Za: http://nathanel.neon24.pl/post/148396,kardynal-sarah-kosciol-nie-bedzie-organizacja-pozarzadowa
—————————————